Pjongczang za 17 dni: MKOl zablokował start trzech reprezentantów Rosji!

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zablokował start na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu lidera męskiej reprezentacji Rosji w biathlonie Antona Szypulina. Podobny los spotkał biegacza narciarskiego Siergieja Ustiugowa oraz reprezentanta short tracku Victora Ahna. 

Anton Szypulin to lider rosyjskiej kadry mężczyzn. W tym sezonie plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Swiata w biathlonie, z dorobkiem 460 punktów. Ponadto, jest on dwukrotnym medalistą olimpijskim z Soczi i siedmiokrotnym medalistą Mistrzostw Świata. W ostatnich czterech sezonach Rosjanin zawsze stawał na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – był dwa razy drugi i raz trzeci.

25-letni Siergiej Ustiugow nie ma na koncie olimpijskiego medalu, ale może się pochwalić pięcioma krążkami (dwa złote i trzy srebrne) zdobytymi podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Lahti, gdzie był najlepszy w biegu łączonym i sprincie drużynowym techniką klasyczną. Do tego przed pięcioma laty w Val di Fiemme zdobywał brązowy medal. W zeszłym sezonie Ustiugow zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Viktor Ahn to rosyjski zawodnik short tracku pochodzący z kraju tegorocznych igrzysk olimpijskich – Korei Południowej. Na igrzyskach w Soczi okazał się najlepszy w rywalizacji na 500 i 1000 metrów oraz sztafecie na 5000 metrów, dokładając do tego brąz na 1500 metrów. Swoje pierwsze olimpijskie medale zdobywał jednak osiem lat wcześniej dla Korei Południowej (również trzy złota i brąz).

Jak od dawna wiadomo, reprezentacja Rosji nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich pod swoją flagą. Sportowcy „Sbornej” którzy uzyskają zgodę na start od Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego będą mogli wystąpić tylko w barwach flagi olimpijskiej, a w razie zdobycia złotego medalu zostanie im odegrany hymn olimpijski. Ma to związek z aferą jaka podczas ubiegłych igrzysk w Soczi wybuchła w środowisku światowego olimpizmu. Wykryto masowe fałszowanie próbek pobranych od rosyjskich sportowców do badań antydopingowych, w które zamieszane były nawet służby państwowe gospodarza ostatnich igrzysk.

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password