Pjongczang za 29 dni: Czy Bjoerndalen nie pojedzie na igrzyska?

Norweg Ole Einar Bjoerndalen ma już 44 lata, jednak nadal na najwyższym poziomie uprawia biathlon. Kto wie, czy jego kariera nie zbliża się jednak do końca. Ten sezon nie jest zbyt udany dla weterana światowych tras i strzelnic, bo nie uzyskał on norm Norweskiego Związku Biathlonu, które dotyczyły kwalifikacji na igrzyska olimpijskie. 

Wydaje się, że Bjoerndalen mógłby być brany pod uwagę jako uzupełnienie męskiej sztafety. W pierwszych takich zawodach tego sezonu – w Hochfilzen – Norweg wraz z kolegami z reprezentacji Henrikiem L’Abbe Lundem, Erlendem Bjoentegaardem i Larsem Helge Birkelandem okazali się najlepsi. W Oberhofie było już 3. miejsce, ale w składzie sztafety zostali tylko L’Abbe Lund i Birkeland. Już jutro w Rupholding kolejna sztafeta, ale w jej składzie próżno szukać utytułowanego Norwega. Czy zatem w tej chwili – w czasie gdy znakomitą formę pokazują choćby bracia Johannes i Tarjei Boe, a także Emil Hegle Svendsen, za nimi stoi szerokie zaplecze innych, trenerzy będą chcieli skorzystać z usług Bjoerndalena? Jest to bardzo wątpliwe.

Kolejnych szans Norweg już może nie mieć. Reprezentacja jego kraju odpuści prawdopodobnie zawody w Anterselvie, w Rupholding odbędą się jeszcze oprócz sztafet biegi masowe, bez udziału Bjoerndalena, który zdobywał medale na pięciu kolejnych igrzyskach olimpijskich – od Nagano do Soczi. Ma w dorobku 13 krążków – 8 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy medal.

Źródło: biathlon.pl

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password