Pjongczang za 28 dni: USA potwierdza skład w łyżwiarstwie figurowym

Amerykański Komitet Olimpijski potwierdził skład w łyżwiarstwie figurowym na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Pjonczang. Amerykańska kadra będzie chciała poprawić swój wynik z Soczi 2014r. 

Meryl Davis i Charlie White świętowali złoto w konkurencji par tanecznych cztery lata temu, podczas gdy USA zdobyło drużynowy brąz. Na zbliżających się igrzyskach olimpijskich trzy pary będą miały możliwość walki o medale i pójścia w ślady za Davisem i White’em.

Do zwycięzców konkursu czterech kontynentów z 2014r. dołączą w walce o medale jeszcze Madison Chock i Evan Bates –  brązowi medaliści z Mistrzostw Świata 2016r. Maia i Alex Shibutani zdobyli dwa tytuły Grand Prix w tym sezonie, zdobywając także srebrne i brązowe medale na Mistrzostwach Świata 2016 i 2017. Amerykańskie łyżwiarstwo figurowe posiada wśród par tanecznych najbardziej liczną kadrę na igrzyska olimpijskie.

Największą niespodzianką jest fakt, że Ashley Wagner nie zdobyła miejsca w drużynie kobiet, zajmując tylko czwarte miejsce. Kobiecą drużynę poprowadzi krajowa mistrzyni  Bradie Tennell. Wśród kobiet zobaczymy również Mirai Nagasu i Karen Chen, które zdobyły punkty na Mistrzostwach.

W konkurencji mężczyzn zobaczymy min. Nathana Chena, który triumfował w zawodach Czterech Kontynentów oraz był Finalistą Grand Prix. Do 18-latka dołączą także Adam Rippon i Vincent Zhou.

Alexa Scimeca-Knierim i Chris Knierim będą jedynymi reprezentantami Ameryki w konkurencji par sportowych.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password