Pjongczang za 53 dni: Ogień także w formie LED-owej

Jeden przemieszcza się po Korei, drugi można obejrzeć na elewacji największego budynku Korei Południowej – wszystko wskazuje na to, że ogień olimpijski na dobre zadomowił się w kraju-gospodarzu lutowych Igrzysk Olimpijskich.

Największy budynek Korei Południowej – Lotte World Tower, od minionej niedzieli wyświetla pochodnię z ogniem olimpijskim w formie obrazu złożonego z LED-ów. Instalacja została odsłonięta podczas specjalnej ceremonii, której przewodniczył Prezydent Komitetu Organizacyjnego igrzysk, Lee Hee-beom. To jeden z kolejnych elementów, który ma udekorować miasto na czas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Lotte World Tower to piąty pod względem wysokości budynek na świecie (554,5 metra). Otwarty w kwietniu tego roku drapacz chmur znajduje się w jednej z dzielnic wschodniego Seulu – Jamsil. Budowla pełni ważne funkcje związane z promocją lutowych igrzysk – znajduje się tam oficjalny sklep z gadżetami igrzysk.

 

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password