Pjongczang za 59 dni: Rosjanie nie zbojkotują igrzysk

Rosyjscy sportowcy nie zbojkotują Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Zielone światło dla reprezentantów tego kraju dał Rosyjski Komitet Olimpijski (ROC).

Rosjanie kilka dni temu zostali zawieszeni przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, za aferę dopingową, która miała miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. W związku z zawieszeniem rosyjscy sportowcy w Pjongczangu wystąpią pod flagą olimpijską i nazwą „Olympic Athlete of Russia”.

Zaraz po ogłoszeniu decyzji MKOl-u pojawiły się pogłoski, że sportowcy z Rosji mogą zbojkotować olimpijską rywalizację i zrezygnować z udziału w najważniejszej imprezie czterolecia. Jako pierwszy zielone światło dał jednak sportowcom prezydent Władymir Putin, który podczas konferencji prasowej zapowiedział, że nie będzie zmuszał sportowców do rezygnacji z walki o medale igrzysk z Pjonczangu.

Dokładnie taką samą decyzję podjął dziś Rosyjski Komitet Olimpijski. Szefowa Komisji Zawodniczej w ROC, przed laty znakomita szablistka Sofia Wielika poinformowała, że zarząd zdecydował się przyjąć postanowienia MKOl-u i pozwolić reprezentantom swojego kraju na występ w Pjongczangu. Na to postanowienie największy wpływ miało zdanie sportowców, którzy jasno wyrazili chęć wyjazdu na igrzyska. Mimo wszystko ROC zdecydował się skierować do MKOl-u list z prośbą o zmianę decyzji o zawieszeniu Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i dożywotnim zawieszeniu zawodników zamieszanych w proceder dopingowy.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password