Pjongczang za 60 dni: Robot niósł ogień olimpijski

Czterdziestego pierwszego dnia sztafety olimpijski ogień odwiedził Koreański Zaawansowany Instytut Nauki i Technologii w Daejon. Była to okazja do zaprezentowania robota HUBO, który został członkiem sztafety.

fot: POCOG 2018

HUBO otrzymał ogień od doktora Denissa Honga, który wcześniej pokonał swój etap sztafety w pojeździe prowadzonym przez innego robota. Oprócz ruchów przypominających ludzkie chodzenie HUBO zaprezentował też zdolność do zrobienia wyłomu w ustawionej specjalnie ścianie, przez który przekazał ogień kolejnemu członkowi sztafety – szefowi załogi tworzącej robota, profesorowi Jun-ho Oh. Ten z kolei dał szansę zaprezentowania się robotowi FX-2, który był kontrolowany przez jednego ze studentów.

Dzisiejsza specjalna sztafeta hołdująca technologii informacyjnej i komunikacyjnej była fantastycznym pokazem innowacji i kreatywności – powiedział przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pjongczang 2018 Hee-beom Lee. – Technologia jest bardzo ważną częścią igrzysk w Pjongczangu, ponieważ pretendujemy do tego, aby zorganizować najbardziej zaawansowane technologicznie igrzyska w historii. Dziś mieliśmy szansę pokazać światu trochę ekscytujących technologii, które zostaną zaprezentowane podczas igrzysk.

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password