Pjongczang za 65 dni: Łyżwiarze z Korei Północnej rezygnują ze startu

Łyżwiarze figurowi z Korei Północnej Tae Ok Ryom i Ju Sik Kim, którzy zakwalifikowali się do rywalizacji par sportowych na igrzyskach olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu zrezygnowali ze startu. 

 Embed from Getty Images

Do 30 października Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) prosiła o dopełnienie rejestracji przez łyżwiarzy, którzy wywalczyli prawo startu. Koreańczycy z Północy Tae Ok Ryom i Ju Sik Kim tego nie uczynili, mimo że na zawodach Nebelhorn Trophy zdobyli jedną z ostatnich przepustek, które uprawniały do występu w Pjongczangu. W Nebelhorn Trophy, które odbyło się pod koniec września w niemieckim Oberstdorfie otrzymali za program krótki i dowolny 180,09 pkt (wideo poniżej).

Nieprzesłanie wniosku do ISU z reguły stanowi rezygnację z prawa udziału w igrzyskach. W związku z zaistniałymi okolicznościami w miejsce Koreańczyków z Północy wystąpią w Pjongczangu łyżwiarze z Japonii, którzy muszą teraz potwierdzić ISU zamiar uczestnictwa. Mają oni czas do 21 grudnia.

Najprawdopodobniej na igrzyskach nie zobaczymy sportowców reprezentujących barwy Korei Północnej, chyba że Międzynarodowy Komitet Olimpijskie przyzna im „dzikie karty”.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password