Pjongczang za 67 dni: Powrót Schlierenzauera wzmocnieniem Austrii przed igrzyskami

Gregor Schlierenzauer wraca po wyleczonej kontuzji do rywalizacji na najwyższym poziomie. Reprezentant Austrii w skokach narciarskich ma pojawić się w składzie na kolejne zawody Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt (8-10 grudnia).

Jest już niemal pewne, że Gregor Schlierenzauer wystartuje w najbliższych konkursach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Dwukrotny brązowy medalista olimpijski z Vancouver najprawdopodobniej zastąpi Markusa Schiffnera, który od początku sezonu spisuje się dużo poniżej oczekiwań.

W ostatnich latach Austriaka trapiło wiele poważnych urazów. W marcu 2016 roku doznał zerwania więzadeł krzyżowych, podczas rekreacyjnego zjazdu na nartach w Kanadzie. Przerwa utytułowanego zawodnika trwała prawie rok. Do pucharowych zmagań popularny “Schlieri” powrócił w styczniu 2017 roku, podczas zawodów na skoczni w Wiśle-Malince. Kolejna kontuzja nastąpiła podczas jednego z przedsezonowych zgrupowań w Ramsau, gdzie podopieczny Heinza Kuttina wykonywał treningowy zjazd po specjalnie przygotowanym rozbiegu. Początkowe diagnozy austriackich lekarzy wskazywały nie na całkowite zerwanie, a tylko uszkodzenie więzadeł pobocznych. Przewidywano, że powrót do pełnej sprawności zajmie od 6 do 8 tygodni. Okazało się jednak, że Austriak posiada wyjątkową zdolność regeneracji. Już przed pucharowymi konkursami w Ruce powrócił na skocznię, a swoje pierwsze próbne skoki po kontuzji oddał na doskonale sobie znanej skoczni w Innsbrucku.

Austriaccy kibice i wszyscy fani „Schlieriego” mają ogromną nadzieję, że powrót wielokrotnego medalisty mistrzostw świata nie okaże się zbyt przedwczesny, a nadwyrężone w ostatnich miesiącach kolano nie odmówi posłuszeństwa w najważniejszych momentach tego sezonu. Heinz Kuttin na pewno liczy na dobrą formę swojego zawodnika, który może być silnym punktem drużyny podczas igrzysk olimpijskich w południowokoreańskim Pyeongchang.

Austriacka drużyna z całą pewnością będzie jednym z faworytów do medalu w konkursie drużynowym. Przed czterema laty w Soczi skacząc w składzie: (Michael Hayboeck, Thomas Morgenstern, Thomas Diethart, Gregor Schlierenzauer) zdobyli srebrne medale i spróbują powtórzyć ten sukces. Bezsprzecznym liderem jest dwukrotny mistrz świata z Lahti i zdobywca kryształowej kuli – Stefan Kraft. Oprócz Krafta w kręgu potencjalnych kandydatów do wyjazdu na igrzyska są Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer, Manuel Fettner, Daniel Huber oraz Manuel Poppinger i Markus Schiffner.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password