Pjongczang za 68 dni: Trot, K-POP i Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Każde igrzyska to nie tylko ważna impreza sportowa, ale i wielkie wyzwanie taktyczne. Jak przygotować areny zmagań, gdzie umieścić olimpijczyków, jak poradzić sobie z milionami fanów i najważniejsze: kto powinien wystąpić w trakcie ceremonii otwarcia? W przypadku Korei Południowej wybór był dość prosty. 

Embed from Getty Images

Ceremonia Otwarcia Igrzysk Olimpijskich to nieoficjalna wizytówka każdego kraju, który ma zaszczyt gościć najważniejszą imprezę sportową świata. Okazja, by pochwalić się swoją kulturą, tradycją i udowodnić, że słusznie otrzymało się prawo organizatora. Kraje-gospodarze stając więc przed dylematem, kto powinien zaśpiewać? Diwa operowa, popularny solista, zespół folkowy? W tym wypadku Koreańczycy postawili na swój najlepszy towar eksportowy, który na całym świecie ma rzesze oddanych fanów. Na rodzimym gruncie to niemal religia. K-POP, czyli muzyczny motyw przewodni igrzysk w Pjongczang.

Na 200 dni przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 popularna koreańska piosenkarka INSOONI zaprezentowała oficjalną piosenkę imprezy „Let everyone shine” („Niech wszyscy zabłysną”), dając nam przedsmak tego, co szykują dla nas gospodarze. 100 dni później odbył się najbardziej oczekiwany w Korei koncert roku 2017 – 2018 Pyeongchang Olympic G-100. Wystąpiły na nim największe gwiazdy K-POP – EXO, BTS, BTOB, B.A.P, TWICE, itd. Część z nich prawdopodobnie zobaczymy również na inauguracji igrzysk. O ile wygrają w odpowiednim plebiscycie.

Gwiazdy K-POP zostały również mianowane ambasadorami nadchodzących igrzysk. 29-letni piosenkarz Taeyang, członek zespołu „Big Bang”, piękne dziewczyny z AOA i skłaniający się nieco bardziej w stronę rocka piosenkarz Jung Yong-hwa będą swoim wizerunkiem promować sportowe wydarzenie wśród młodszego pokolenia. Niewykluczone, iż wkrótce to grono może się powiększyć. Niezależnie od tego, kto dostąpi zaszczytu otwarcia Pyeongchang 2018, możemy być gotowi na festiwal radosnych dźwięków, oryginalnych fryzur i jeszcze bardziej osobliwych strojów!

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password