Pjongczang za 70 dni: Chińczycy bez wiz na igrzyska

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Ministerstwo Sprawiedliwości Korei Południowej podało informację, że w czasie igrzysk obywatele Chin będą mieli możliwość wjazdu na teren Korei bez konieczności posiadania wizy. Podjęto działania, by umożliwić bezwizowa podróż mieszkańcom Indonezji, Filipin i Wietnamu.

Zainteresowanie igrzyskami w Chinach jest duże, Chińczycy posiadają znaczną liczbę biletów na igrzyska, ale ograniczała ich konieczność zdobywania koreańskiej wizy. Od wielu lat między chinami a Koreą obowiązują wizy, ale na czas igrzysk mają być one zawieszone. Dotyczyć to będzie jednak tych Chińczyków, którzy posiadać będą ważne bilety na igrzyska, którzy w paszporcie będą posiadali potwierdzenie legalnego pobytu w Korei w ciągu ostatnich pięciu lat. Dodatkowo muszą być niekarani. Wiza będzie ważna przez 15 dni. Przepisy dotyczące chińskich gości będą obowiązywały od dzisiaj do końca marca przyszłego roku.

Działania te mają na celu poprawę sprzedaży biletów na igrzyska. jak się ocenia na nieco ponad dwa miesiące przed ich inauguracją sprzedano nieco ponad 50% biletów na igrzyska i niespełna 5% na igrzyska paraolimpijskie. Tak mała sprzedaż może organizatorów igrzysk wprowadzić w gigantyczne kłopoty finansowe.

Bartosz Szafran4838 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password