Pjongczang za 81 dni: Jak wyglądała próba przedolimpijska snowboardzistów i narciarzy dowolnych?

W poprzednim sezonie Pucharu Świata w Pjongczangu rozegrano próby przedolimpijskie w kilku konkurencjach snowboardowych i narciarstwa dowolnego. Kto okazał się najlepszy? Jak zaprezentowali się Polacy?

Pierwsza okazja do przetestowania olimpijskich obiektów w Pjongczangu miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Snowboardowy Big Air na skoczni narciarskiej Alpensia wygrali Austriaczka Anna Gasser i Kanadyjczyk Mark McMorris. 12 lutego 2017 roku w Phoenix Park odbyły się zawody pucharowe w slalomie gigancie równoległym z udziałem reprezentantów Polski. Jeden ze swoich najlepszych wyników w karierze osiągnął Oskar Kwiatkowski, który zajął 22. miejsce.

Wśród mężczyzn triumfował Andreas Prommegger, a u kobiet najlepsza była Alena Zawarzina. Nieźle zaprezentowały się polskie snowboardzistki. Aleksandra Król zakończyła zawody na 20. miejscu, Weronika Biela zajęła 28. pozycję, a Karolina Sztokfisz była 35. Tydzień później podczas próby w snowboardowym halfpipie zwycięstwa na swoim koncie zapisali Amerykanka Kelly Clark i Australijczyk Scotty James.

W drugi weekend lutego 2017 roku w Pjongczangu odbyły się zawody Pucharu Świata w skokach akrobatycznych i jeździe po muldach. W pierwszej z tych konkurencji wśród kobiet wszystkie miejsca na podium zajęły reprezentantki Chin. Wygrała Mengtao Xu przed Xiaoxue Shen i Yu Yang. W rywalizacji mężczyzn triumfował Białorusin Anton Kusznir.

Muldy w Bokwang Phoenix Park okazały się szczęśliwe dla Kanadyjczyków. Ze zwycięstwa cieszył się Mikael Kingsbury, a trzeci był Philippe Marquis. Reprezentantów Kraju Klonowego Liścia rozdzielił Dmitrij Reinherd z Kazachstanu. W rywalizacji kobiet Australijka Britteny Cox wyprzedziła Kanadyjki Justine Dufour-Lapointe i Andi Naude.

Tydzień później do Korei Południowej zawitali narciarze specjalizujący się halfpipie. Zawody zaliczane do Pucharu Świata wygrali faworyzowani Francuzka Marie Martinod i Amerykanin Torin Yater-Wallace. Próby przedolimpijskie nie odbyły się w slopestyle’u i w crossie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password