Pjongczang za 84 dni: Juniorzy testowali arenę dla olimpijczyków

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Rok przed igrzyskami w hali Gangneung Curling Centre odbyły się mistrzostwa świata juniorów. Prawdopodobnie żadnej z tych drużyn nie zobaczymy na lodzie podczas igrzysk, przypomnijmy, jak przebiegała próba przedolimpijska.

Embed from Getty Images

Wśród mężczyzn fazę grupową na koncie wygrali gospodarze, którzy triumfowali w ośmiu z dziewięciu spotkań. Po sześć zwycięstw zanotowali Amerykanie, Szkoci, Kanadyjczycy i Norwegowie – dwie pierwsze ekipy awansowały do fazy play-off, a dwie ostatnie zmierzyły się w tie-breaku, wygranym przez Skandynawów. Ci jednak przegrali w kolejnym meczu ze Szkotami i została im walka o brąz. W niej ponownie zmierzyli się z zespołem z Wielkiej Brytanii, po tym jak ta w półfinale uległa Koreańczykom (mającym za sobą porażkę z Amerykanami). W meczach decydujących o medalach zarówno Azjaci, jak i Norwegowie wzięli rewanż za pierwsze mecze fazy play-off – Koreańczycy zdobyli złoto, zostawiając srebro Amerykanom, a Skandynawowie stanęli na najniższym stopniu podium.

W fazie grupowej turnieju kobiet po siedem zwycięstw odniosły Szkotki i Szwedki, sześć Kanadyjki, a po pięć Koreanki i Szwajcarki. W tie-breaku triumfowały gospodynie, przechodząc tym samym do fazy play-off. W niej jednak dwukrotnie uległy Kanadyjkom – najpierw w pierwszej rundzie, a potem w meczu o brąz, do której ekipa spod znaku klonowego liścia trafiła po półfinałowej porażce ze Szkotkami. Te również dwukrotnie musiały uznać wyższość rywalek – Szwedki wygrały z nimi w pierwszym meczu fazy play-off, a także w finale, zdobywając tym samym złoty medal.

Wojciech Nowakowski2363 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password