Pjongczang za 85 dni: Tu zagrają curlerzy

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Tylko jedna arena mieszcząca się w Gangneung, na której odbędą się igrzyska olimpijskie w 2018 roku, istniała przed przyznaniem Pjongcznagowi praw do organizacji tej imprezy. Mowa o Gangneung Indoor Ice Rink – hali, w której rywalizować będą curlerzy.

By Ims330 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Obecnie obiekt nosi nazwę Gangneung Curling Centre. Halę otwarto w 1998 roku, a rok później rozegrano w niej zmagania hokejowe podczas Zimowych Igrzysk Azjatyckich. W hali prezentowali się też uczestnicy Zimowej Olimpiady Specjalnej w 2013 r. Odbywały się tam również zawody najwyższej rangi w łyżwiarstwie figurowym, short tracku, a także curlingu. To do tej ostatniej dyscypliny dostosowana jest hala obecnie – przeszła ona remont w latach 2015-2016.

W hali może zasiąść do 3500 widzów. Podczas igrzysk tafla lodowiska zostanie podzielona na cztery tory. W zmaganiach par mieszanych, pierwsze w historii zimowych igrzysk olimpijskich, wszystkie duety będą grać w każdej sesji. Podczas rozgrywanych później zawodów drużyn żeńskich i męskich, w których startuje po dziesięć zespołów, dwie ekipy będą odpoczywać i obserwować zmagania swoich przeciwników.

Wojciech Nowakowski2367 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password