Pjongczang za 86 dni: Saneczkarze testowali rok przed igrzyskami

Wczoraj w ramach odliczania do zbliżających się igrzysk przypomnieliśmy próbę przedolimpijską bobsleistów i skeletonistów. Testy toru lodowego przed igrzyskami w Pjongczangu przeprowadzili także saneczkarze.

Próba przedolimpijska odbyła się w ramach Pucharu Świata, który pierwszy raz gościł na tym torze. Do zawodów jedynek męskich zgłosiło się 32 zawodników, jednak na starcie ostatecznie nie stanął dwukrotny mistrz olimpijski w tej konkurencji Felix Loch. Pod nieobecność Niemca triumfował Włoch Dominik Fischnaller przed innym Niemcem, Andim Langenhanem i Kanadyjczykiem Samuelem Edney’em. Na 11. miejscu uplasował się jedyny z Polaków w stawce Maciej Kurowski.

Wśród 24 dwójek również zaprezentowała się jedna polska załoga – Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 12. pozycję. Podium zapełniło się reprezentantami naszych zachodnich sąsiadów – pierwsze miejsce zajęli Toni Eggert i Sascha Benecken, drugie Tobias Wendl i Tobias Artl, a trzecie Robin Geueke i David Gamm.

24 pozycje liczyła też lista startowa zmagań kobiet. Tutaj również trzy Niemki zajęły pozycje w czołówce, ale na miejscach 2-4. Natalie Geisenberger, Julia Taubitz i Tatjana Hüfner musiały uznać wyższość Rosjanki Tatiany Iwanowej. Jedyna startująca Polka Ewa Kuls uplasowała się na 18. lokacie.

Wojciech Nowakowski2264 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.