Pjongczang za 89 dni: McDonald’s stworzy restaurację na kształt posiłku w wiosce olimpijskiej

Koreański McDonald’s ogłosił plany budowy restauracji w kształcie hamburgera, frytek i napoju. Restauracja będzie zlokalizowana w pobliżu Parku Olimpijskiego Gangneung, który będzie jedną z aren olimpijskich zmagań.

Restauracje McDonald’s są sponsorem każdej olimpiady od Zimowych Igrzysk w Innsbrucku w 1976 roku. Będzie to jeden z dwóch McDonaldów znajdujących się w okolicy, a drugi zostanie ustanowiony w wiosce sportowców. Budowa fast foodu o łącznej powierzchni 479 metrów kwadratowych już się rozpoczęła. Restauracja będzie przypominać kształt jednego ze swoich cennych posiłków.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i McDonald’s ogłosili, że ich ogólnoświatowa współpraca da natychmiastowy efekt. Restauracja była członkiem-założycielem programu olimpijskiego (TOP), który został uruchomiony w 1985 r. Program zapewniał fast foodowi wyłączne globalne prawa marketingowe. McDonald’s rozszerzył swój sponsoring w 2012 roku na kolejne osiem lat. Partnerstwo zakończy się zatem niebawem. McDonald’s będzie jednak sponsorować Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2018 r.

McDonald’s otworzył swój pierwszy koreański sklep w 1988 r., w roku Letniej Olimpiady w Seulu. Olimpiada w Pjongchang jest dla nas wyjątkowa. Wszyscy nasi pracownicy są z siebie bardzo dumni, ponieważ mogą pomóc koreańskim i światowym klientom cieszyć się Olimpiady w Pjongchang – powiedział dyrektor zarządzający McDonald Korea, Joh Ju-Yeon.

Pracownicy restauracji McDonald’s zostali zatrudnieni w sierpniu bieżącego roku. Na potrzeby nowej restauracji zatrudnienie otrzymało 260 osób. Pracownicy prawdopodobnie otrzymają zakwaterowanie w hotelu i bezpłatne bilety na niektóre zawody sportowe.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password