Pjongczang za 9 dni: Ślubujemy!

Już dziś pierwsza grupa polskich olimpijczyków wyleci z Warszawy do Seulu, a stamtąd zostanie przetransportowana do Pjongczangu. Jako pierwsi do Korei udają się łyżwiarze szybcy, którzy wczoraj w siedzibie PKOl-u złożyli uroczyste ślubowanie.

Ja reprezentant Polski na Igrzyska 35 Olimpiady w Pjongczangu – uroczyście przysięgam przestrzegać obowiązujące przepisy i regulaminy sportowe, zasad fair play oraz godnie i z pełnym zaangażowaniem rywalizować na rzecz chwały naszej Ojczyzny, pomnażając dorobek polskiego sportu – zadeklamowała uroczyście Katarzyna Bachleda-Curuś, składająca przysięgę jako przedstawicielka zawodników, po czym cała sala powtórzyła chóralnie: „ślubujemy”. Podobne ślubowanie w imieniu trenerów złożył Dariusz Kulesza.

Po tych słowach przyszedł czas na złożenie przez naszych olimpijczyków autografów na fladze na olimpijskiej. Później przyszły także gratulacje, podziękowania, a także życzenia – przede wszystkim powodzenia na najbliższych zawodach olimpijskich. Padły słowa pełne wzruszeń, emocji i radości z faktu, że pierwsi zawodnicy mogą nazywać się już olimpijczykami.

Ślubowania kolejnych grup polskich olimpijczyków będą odbywały się w następujących terminach:
31.01. godz. 15.00 – sporty saneczkowe
01.02. godz. 16.00 – biathlon, biegi narciarskie
02.02. godz. 15.00 – bobsleje
05.02. godz. 9.30 – łyżwiarstwo figurowe, skoki narciarskie
06.02. godz. 15.00 – kombinacja norweska, sprinty łyżwiarskie
07.02. godz. 15.00 – snowboard – SBX
12.02. godz. 9.30 – snowboard – konk. alpejskie, ski cross

Fot. Karolina Konopko

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password