Planowane zwycięstwa faworytów

Bez niespodzianek zakończyły się piątkowe biegi sprinterskie biathlonowego PŚ rozgrywane w Chanty Mansyjsku.

Wśród kobiet triumfowała niezawodna w tym sezonie Niemka Magdalena Neuner (2 niecelne strzały). Zwycięstwo to praktycznie zapewniło jej triumf w PŚ. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Vita Semerenko (0) a trzecie wiceliderka cyklu – Białorusinka Daria Domracheva (1). Niemka sięgnęła po małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sprintu.

W piątek startowały dwie Polki. Krystyna Pałka zajęła 14. miejsce (1) tracąc do Niemki ponad minutę. Słabiej zaprezentowała się Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zajmując 41. miejsce (2) nie zdobyła nawet punktu do klasyfikacji generalnej.

Wśród mężczyzn z kolei zwyciężył inny prawie pewny zwycięzca PŚ – Francuz Martin Fourcade. Reprezentant Trójkolorowych nie pomylił się na strzelnicy ani razu i wygrał bieg z pięcioma sekundami przewagi nad Niemcem Arndem Peifferem (1). Trzecie miejsce dość niespodziewanie pzypadło Szwedowi Fredrikowi Lindstroemowi (0).

Jedyny Polak – Tomasz Sikora, pudłując dwukrotnie zajął 44. pozycje. Stracił nieco ponad 2 minuty.