Pływanie – ME: Bez medali dla Polski

Bez nowych medali dla reprezentantów Polski kończy się ostatni dzień zmagań na Mistrzostwach Europy w Pływaniu na krótkim basenie. Nasi reprezentanci nie wykorzystali żadnej z pięciu medalowych szans i z Kopenhagi przywiozą do kraju tylko dwa medale.

Jako pierwszy spośród naszych reprezentantów do rywalizacji w finale stanął Konrad Czerniak. Choć 100 m stylem dowolnym nie jest koronnym dystansem Polaka, szanse na medal były dość spore. W połowie wyścigu wydawało się, iż Czerniak jednak stanie na podium. Niestety, w końcówce brakło nieco szybkości i ostatecznie Czerniak ukończył rywalizację na pechowym, czwartym miejscu.

Kolejnym finałem z polskim akcentem był wyścig na 100 m stylem zmiennym. Początek był całkiem niezły, bowiem po drugim nawrocie Michał Chudy płynął na trzecim miejscu. Ku rozpaczy kibiców historia zatoczyła koło i podobnie jak w przypadku kolegi z reprezentacji Chudy zamiast z medalem, zakończył rywalizację na szóstej lokacie.

W zamykającym rywalizację indywidualną sprincie na 50 m stylem grzbietowym oglądaliśmy trzeciego z polskich pływaków – Kacpra Stokowskiego. Tym razem również nie udało się zmieścić na podium, a czas 23.28 s dawał jedynie szóste miejsce.

Pewną nadzieję pozostawiały zmagania sztafet 4×50 m stylem zmiennym. Jako pierwsze do wody wskoczyły panie. Polski zespół zajął dobre, choć nie dające medalu piąte miejsce. Fenomenalnie spisały się za to Szwedki, które o niemal sekundę wyprzedziły drugie Dunki. Płynący kilka minut później panowie otarli się o podium, przegrywając z białoruską sztafetą o jedyne 0.24 s. W pięknym stylu zwyciężyli Rosjanie, których rezultat 1:30.44 jest nowym rekordem świata, Europy i Mistrzostw Europy.