Pływanie – MEJ: Brąz Kamila Kaźmierczaka w przedostatnim dniu

Dzień bez medalu dniem straconym – taką zasadę przyjęli polscy pływacy rywalizujący na mistrzostwach Europy juniorów i realizują ją z żelazną konsekwencją. Dziś brąz w sprincie stylem grzbietowym zdobył Kamil Kaźmierczak.

Dwóch Polaków zobaczyliśmy w finale 50 metrów stylem grzbietowym. Kamil Kaźmierczak stoczył świetną walkę o zwycięstwo z Klimentem Kolesnikovem z Rosji, broniącym tytulu mistrzowskiego oraz Irlandczykiem Conorem Ferguseonem. Ostatecznie nasz pływak stanął na najniższym stopniu podium. Do walki próbował włączyć się Kacper Stokowski, który w Netanyi zdobył już dwa krążki, ostatecznie jednak uplasował się na czwartej lokacie.

Wcześniej Stokowski popłynął w półfinale w czasie 25.54. Lepszy był tylko Kolesnikov. Kamil Każmierczak wszedł do finału z piątym czasem (25.77).

Dwie Polki zobaczyliśmy w półfinałach 50 metrów stylem dowolnym. Lepiej zaprezentowała się Kornelia Fiedkiewicz, która z czwartym wynikiem (25.88) awansowała do finału. Karolina Jurczyk przepłynęła długość basenu w czasie 25.96 co było dziewiątym wynikiem. Polka była tylko rezerwową na finał. W decydującej rozgrywce Fiedkiewicz nie odegrałą istotnej roli. Ściany dotknęłą jako siódma, choć wynik z półfinalu poprawiła o 0.1 sek.

W finale sztafety mieszanej 4×100 zmiennym popłynęli w polskiej ekipie Kacper Stokowski, Weronika Hallmann, Jakub Kraska, Aleksandra Polańska – skład naprawdę mocny, w komplecie złożony z medalistów tegorocznych mistrzostw. Jednak to nie wystarczyło do podium, do medalu zabrakło ponad 2 sekundy. Wygrali Włosi przed Rosjanami i Brytyjczykami. Polacy dopłynęli na piątym miejscu.

Ścigano się dziś także na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Poalcy byli daleko od podium. Paweł Krawczyk uzyskał ósmy czas, Antoni Kałużyński 12.

Aleksandra Iwanowska i Weronika Hallmann zajęły w swoich wyścigach półfinalowych 100 metrów klasykiem trzecie miejsca i pewnie awansowały do decydującej o medalach niedzielnej rozgrywki. Czas Weroniki (1:09.76) był czwartym wynikiem półfinałów, a Oli szóstym (1:10.15).

Po półfinałach konkurencji 100 m klasykiem chłopców grono naszych jutrzejszych finalistów powiększyło się o dwóch zawodników. Jan Kalusowski (1:02.65) i Rafał Kusto (1:02.72) uzyskali szósty i siódmy czas.

Sztuka awansu do finału na 100 metrów grzbietem nie udała się Julii Koluch – czas 1:03.26 pozwolił na zajęcie 13. miejsca w klasyfikacji półfinałów.

Bartosz Szafran4719 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.