Pływanie – MEJ: Kolejne dwa polskie krążki w trzecim dniu!

Kolejne dwa medale zainkasowali w piątkowe popołudnie polscy pływacy na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbywają się w izraelskiej medali. Były to dwa brązowe krążki – Jakuba Kraski i sztafety 4×100 metrów stylem zmiennym kobiet.

Na pływalni w izraelskiej Netanyi ponownie mogliśmy się cieszyć ze zdobyczy medalowych. W finale na 100 metrów stylem dowolnym startowała dwójka biało-czerwonych – Jakub Kraska i Bartosz Piszczorowicz. Jak można się było spodziewać, lepiej spisał się Kraska. Na pierwszym pomiarze czasu plasował się co prawda tuż za podium, ale na ostatnich metrach popisał się znakomitym finiszem i zdołał wywalczyć brązowy medal. Drugi z Polaków zajął w wyścigu 5. miejsce.

W porannych eliminacjach bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety i podobnie było po południu, choć z dwóch startujących drużyn, tylko jedna zdobyła medal. Julia Kołuch, Weronika Hallmann, Katarzyna Kołodziej i Aleksandra Polańska w rywalizacji 4×100 metrów stylem zmiennym – z czasem 4:08,74 – przegrały tylko z bezkonkurencyjną Rosją i Węgierkami. Bardzo blisko medali była też sztafeta męska 4×200 metrów stylem dowolnym, ale ostatecznie Kacper Stokowski, Jakub Kraska, Bartosz Piszczorowicz i Antoni Kałużyński o 1,5 sekundy przegrali brąz z Izraelem. Złoto po fascynującym finiszu zdobyli Węgrzy.

Pierwszy wyścig medalowy dzisiejszego dnia mógł budzić nasze nadzieje, bo na dystansie 200 metrów stylem klasycznym płynęła srebrna medalistka na 50 metrów – Weronika Hallmann. Dziś jednak nie poszło jej tak znakomicie jak w pierwszym dniu i nasza zawodniczka od początku trzymała się z tyłu stawki, ostatecznie finiszując na 6. lokacie.

Drugi dzisiaj finał z dwoma reprezentantami Polski został rozegrany na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Marcel Dąbrowski i Dominik Bujak nie osiągnęli jednak sukcesu, gdyż zajęli odpowiednio 6. i 7. lokatę.

Słabszy występ w półfinale 50 metrów stylem klasycznym zaliczył Rafał Kusto. Polak w swoim wyścigu wygrał tylko z reprezentantem Łotwy – Janisem Vitautsem Silinsem i odpadł z rywalizacji.