Pływanie – MEJ: Udane sztafety w porannych eliminacjach 3. dnia

Sesja eliminacyjna trzeciego dnia mistrzostw Europy w pływaniu była udana dla polskich sztafet – obie awansowały do wieczornych finałów. Indywidualnie było już gorzej – w walce o najwyższe cele został tylko Rafał Kusto. Reszta odpadła.

Kacper Stokowski, Antoni Kałużyński, Karol Ostrowski i Kamil Kaźmierczak popłynęli w porannych eliminacjach sztafety 4×200 metrów stylem dowolnym. Do konkurencji zgłosiło się tylko 10 drużyn, więc o awans do finału byliśmy raczej spokojni. Polacy popłynęli spokojnie, zajmując bezpieczne piąte miejsce z czasem 7:27.52.

Z siódmym czasem eliminacji do finału sztafety 4×100 metrów stylem zmiennym weszły Julia Koluch, Weronika Hallmann, Katarzyna Kołodziej i Kornelia Fiedkiewicz

Dwóch Polaków mieliśmy w eliminacjach na 50 metrów klasykiem. Rafał Kusto uzyskał 12. czas (29.22) i zakwalifikował się do półfinałów. Piotr Siemiński popłynął na 29.70 i odpadł z rywalizacji.

Julia Koluch wystartowała w porannych eliminacjach na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Polka popłynęła w czasie 29.76, co w jej serii dało siódme miejsce, a w łącznej klasyfikacji lokatę 17. – pierwszej rezerwowej półfinałów.

Kwartet naszych dziewcząt spróbował sił na 200 metrów stylem dowolnym. Najbardziej liczyliśmy na naszą medalistkę ze sztafety mieszanej Aleksandrę Polańską. Zmęczenie dało jednak o sobie znać i czas 2:04.25 nie dał kwalifikacji do półfinału. Jeszcze słabiej popłynęły Olga szczotka (2:07.29), Julia Klonowska (2:05.54) i Dominika Kossakowska (2:05.04) – one oczywiście także zakończyły start na tym dystansie.

Nie ma powodów do radości także Katarzyna Kołodziej, która 100 metrów delfinem przepłynęła w czasie 1:02.43. Dziewiąte miejsce w serii i odległe w klasyfikacji łącznej nie dało naturalnie szans na poprawę wyniku w półfinale.

Bartosz Szafran4770 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password