Pływanie – MEJ:Ponad połowa popłynie w półfinałach

19 zawodników było przewidzianych do startu w porannej sesji kolejnego dnia Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu, które odbywają się w izraelskiej Netanyi. Ostatecznie dwójka nie przystąpiła do swojego startu, a z 17-tki do półfinałów awansowała ponad połowa polskich pływaków.

Jako pierwsze na pływalni w Netanyi zaprezentowały nam się dzisiaj aż cztery polskie specjalistki od stylu dowolnego, które popłynęły na 50 metrów. Najlepiej z całej czwórki zaprezentowała się Kornelia Fiedkiewicz, która w swoim wyścigu zajęła 3. miejsce. Na dwóch innych torach w tym wyścigu również mogliśmy zobaczyć reprezentantki Polski i co więcej, stoczyły one twardy bój o miejsce w półfinale. Ostatecznie awansowała do niego Karolina Jurczyk, która o 0,14 s wyprzedziła Aleksandrę Polańską. Ta ostatnia, podobnie jak Dominika Kossakowska, odpadła z rywalizacji.

Na sprinterskim dystansie stylu grzbietowego mierzyli się z resztą stawki Kacper Stokowski i Kamil Kaźmierczak. Obaj Polacy startowali w drugim wyścigu i… zdecydowanie go zdominowali. Lepszy był Kaźmierczak, który wygrał o 0,17 sekundy. Reszta stawki straciła od pół do dwóch sekund.

Tylko jedna Polka startowała dziś na 100 metrów w stylu grzbietowym. Julia Kołuch na pierwszym pomiarze swojego czasu była dopiero 8., ale w końcówce trochę przyspieszyła i ostatecznie zameldowała się jako 6., i z ostatnim wynikiem udało jej się awansować do półfinału.

Kolejnym wyścigiem eliminacyjnym z bardzo mocną reprezentacją Polski mężczyzn był dystans 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn, gdzie startowała czwórka: Bartosz Piszczorowicz, Antoni Kałużyński, Karol Ostrowski i Jakub Kraska. W ostatniej chwili ze startu wycofał się Piszczorowicz, a z pozostałej trójki tylko Karol Ostrowski nie awansował dalej. Antoni Kałużyński w swoim wyścigu przegrał tylko z Rosjaninem Mikhailem Bocharnikovem, a Jakub Kraska zajął w swoim starcie 4. miejsce.

Najsłabiej poszło dziś Polakom na 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn. Na starcie miało być ich dwóch – Kamil Kaźmierczak i Michał Cukanow, ale ten pierwszy nie wystartował, a drugi w swoim wyścigu był dopiero 8. i odpadł z rywalizacji.

Słodko-gorzki smak miała wygrana Lidii Halickiej w pierwszym wyścigu eliminacyjnym na 100 metrów stylem klasycznym, bo Polka nie uzyskała tak dobrego czasu, by liczyć się w walce o awans. Na szczęście znakomicie zrekompensowały to Aleksandra Iwanowska i Weronika Hallmann, które w swoich wyścigach zajęły odpowiednio 2. I 4. miejsce, co dało pewny awans do półfinału. Na tym samym dystansie u mężczyzn kwalifikacje też przebrnęła dwójka – Rafał Kusto i Jan Kałusowski. Odpadł tylko Piotr Siemiński.

I w końcu poranną sesję eliminacyjną zakończyły dla polskich kibiców sztafety mieszane 4×100 metrów stylem zmiennym. W biało-czerwonych barwach startowali: Kamil Kaźmierczak, Weronika Hallmann,  Katarzyna Kołodziej i Bartosz Piszczorowicz. Skończyli oni swoją rywalizację bez większej presji i ciśnienia na 5. miejscu, co dało spokojny awans do finału.

 

Radosław Kępys553 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password