Pływanie – Mistrzostwa Polski: Kolejne dwa złota Alicji Tchórz

Za nami trzy dni zmagań o Mistrzostwo Polski w pływaniu, które odbywają się na krótkim basenie w Łodzi. Dziś na uwagę zasługuje dominacja młodego pokolenia w zmaganiach na 1500 metrów kobiet i przegrany przez Marcina Stolarskiego medal na 50 metrów stylem klasycznym mężczyzn. Nie można też pominąć dwóch złotych medali Alicji Tchórz.

Siedem indywidualnych finałów, które zostały dziś rozegrane w Łodzi zainaugurowały najszybsze serie na długich dystansach zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Na 1500 metrów w stylu dowolnym pań złoto zdobyła ledwie 18-letnia Paulina Piechota. Oprócz najcenniejszego krążka, reprezentantce miejscowego UKS 190 Łódź udało się też pobić rekord Polski, czasem 16:08,78. Cała trójka medalistek tego dystansu reprezentuje miejscowy klub. Srebrna 14-latka Aleksandra Knop do srebra dołożyła dziś rekord Polski 14-latek, dając się wyprzedzić starszej koleżance o dokładnie 15 sekund. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Paulina Piechota.

Dość niespodziewany przebieg miał finał 50 metrów stylem klasycznym mężczyzn. Złoto zdobył typowany do jednego z medali Krzysztof Tokarski, na co wystarczył mu czas 26,65. Niespodziewanie jednak poza podium stanął nasz najbardziej doświadczony na arenie międzynarodowej – Marcin Stolarski, który przegrał z Maciejem Hołubem – 26,87 oraz Mikołajem Machnikiem – 27,13.

Dwadzieścia minut przerwy między finałami 100 metrów stylem zmiennym i 50 metrów stylem grzbietowym zupełnie nie zrobiły różnicy Alicji Tchórz, która pewnie sięgnęła na obu dystansach po złote krążki. Nie zawiodły też pozostałe gwiazdy polskiej kadry – Filip Zaborowski, Kacper Majchrzak czy też Jan Świtkowski.