Pływanie – Mistrzostwa Polski: Rekord kraju największym wydarzeniem drugiego dnia!

Dziewięć finałów odbyło się drugiego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbywają się na krótkim basenie w Łodzi. Większych niespodzianek nie było, a najbardziej wartościowym rezultatem może pochwalić się Marcin Stolarski, który zdobył tytuł na 100 metrów stylem klasycznym, bijąc wynikiem 58,48 rekord Polski seniorów.

Nasz specjalista od stylu klasycznego, który już 4 stycznia przyszłego roku skończy 22 lata ledwie o 0,08 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Bartłomieja Roguskiego, co wskazuje, że wcale nie był to dla niego łatwy finał, a obecność naciskającego rywala tylko pomogła w osiągnięciu tak wartościowego wyniku. Na trzecim miejscu ten dystans ukończył reprezentant Polski podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Europy w Kopenhadze – Krzysztof Tokarski.

Najbardziej wyraźne wygrane odnotowały dziś zawodniczki, które na swoich dystansach w Polsce na razie nie mają sobie równych. Mowa o Dominice Sztanderze i Alicji Tchórz. Ta pierwsza wygrała na 200 metrów stylem klasycznym kobiet, zostawiając w tyle o 1,34 sekundy młodą Weronikę Hallmann. Na trzeciej lokacie przypłynęła Lidia Halicka. Z kolei Tchórz okazała się najlepsza na 100 metrów stylem grzbietowym, wyprzedzając o 1,35 sekundy Agatę Naskręt i o ponad dwie sekundy Gabrielę Wójtowicz. Dla młodych zawodniczek jest to sygnał, że choć plasują się w czołówce krajowej, do jej szczytu droga jeszcze daleka.

Bardzo wartościowy rezultat w pierwszym rozgrywanym finale dnia osiągnęła też Paulina Piechota. 18-letnia reprezentantka miejscowego UKS 190 Łódź zdobyła złoty medal, bijąc rezultatem 4:07,14 rekord Polski do lat 18. Złota medalistka była szybsza o ponad pół sekundy od Pauli Żukowskiej. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Milena Karpisz.