Pływanie – Puchar Świata: Drugie srebro Kawęckiego!

Drugi srebrny medal na Pucharze Świata w Doha wygrywa Radosław Kawęcki. Polak świetnie spisał się na 200 m stylem grzbietowym, uderzając w brzeg basenu w tej samej chwili, co Chad le Clos. Niestety, pozostałe starty naszych reprezentantów nie zostały zwieńczone miejscem na podium.

Choć dziś Kawęcki po raz wtóry musiał uznać wyższość Christiana Dienera, który czasem 1:50.96 zdobył swój drugi tytuł w Doha, Polak mógł być zadowolony ze swojego występu. Od chwili startu utrzymywał równe tempo, pozostając na pozycji wicelidera. Niespodziewanie groźnym rywalem okazał się le Clos, specjalizujący się w stylu motylkowym. Na ostatniej długości basenu pływak z RPA gwałtownie przyspieszył, nieomal wyprzedzając Polaka. Zdobyte dziś ex aequo srebro to jego pierwszy medal wywalczony na tym dystansie.

Christian Diener do swojej kolekcji dołożył jeszcze jeden złoty medal, zdobyty dziś na 50 m stylem grzbietowym. Prezentujący świetną formę Niemiec bez problemu wyprzedził goniących go Morozowa i Silvę, dobijając do mety o 0.13 s szybciej niż rywale. Startujący w tej samej konkurencji Kawęcki był niestety dopiero szósty.

Choć startował dziś w dwóch konkurencjach, Filipowi Zaborowskiemu nie udało się stanąć dziś na podium ani raz. Polak każdorazowo kończył zmagania na piątej lokacie: zarówno na 200 m  (1:47.03) jak i 1500 m (15:06.80) stylem dowolnym. Na tym ostatnim rywalizował również Wojciech Wojdak, który uplasował się o oczko wyżej od kolegi z reprezentacji.