Pływanie – MŚ: Mamy trzeci medal! Paulina Woźniak z brązem!

Paulina Woźniak stanęła na najniższym stopniu podium w wyścigu stylem zmiennym na 200 m w kat. SM9! To trzeci medal reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Meksyku.

Paulina Woźniak największe sukcesy osiągała w stylu klasycznym – jest m.in. dwukrotną medalistką igrzysk paraolimpijskich – ale dziś w nocy w Meksyku wywalczyła medal w rywalizacji stylem zmiennym. Polka swój wyścig rozpoczęła spokojnie – po pierwszej długości basenu była 7., a w drugiej części dystansu przesunęła się na czwartą pozycję. Świetnie popłynęła „żabką”, dzięki czemu awansowała na miejsce medalowe. Trzecią pozycję utrzymała do końca. Po złoto na dystansie 200 m w kat. SM9 sięgnęła Hiszpanka Nuria Marques Soto, a srebro zdobyła pływaczka z Chin Jialing Xu.

Pozostali reprezentanci Polski, którzy w nocy wystąpili w finałach mistrzostw świata, otarli się o podium. Czwarty w wyścigu na 50 m stylem dowolnym w kat. S8 był Michał Golus. Lepsze wyniki od naszego zawodnika uzyskali Chińczycy Haijiao Xu i Guanglong Yang oraz Meksykanin Luis Armando Andrade Guillen.

Pozycje tuż za podium zajęli także nasi grzbieciści rywalizujący w kategorii S2. Jacek Czech pokonał dystans 50 m w czasie 59:14, a o 0.14 sek. wolniejszy był Kamil Otowski. Biało-Czerwoni ukończyli zmagania na czwartej i piątej pozycji. Także ten wyścig zdominowali Chińczycy, którzy sięgnęli po złoty i srebny medal. Liankang Zou wynikiem 48.62 pobił rekord mistrzostw, a Benying Liu był od niego wolniejszy o blisko cztery sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Chilijczyk Alberto Abarza.

Po trzech dniach zmagań Polska ma na koncie trzy medale – złoto i srebro Wojciecha Makowskiego oraz brąz Pauliny Woźniak. W klasyfikacji medalowej zajmujemy 17. pozycję. Prowadzą Chińczycy z 24. krążkami.