Pływanie – MŚ: Mamy trzeci medal! Paulina Woźniak z brązem!

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Paulina Woźniak stanęła na najniższym stopniu podium w wyścigu stylem zmiennym na 200 m w kat. SM9! To trzeci medal reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Meksyku.

Paulina Woźniak największe sukcesy osiągała w stylu klasycznym – jest m.in. dwukrotną medalistką igrzysk paraolimpijskich – ale dziś w nocy w Meksyku wywalczyła medal w rywalizacji stylem zmiennym. Polka swój wyścig rozpoczęła spokojnie – po pierwszej długości basenu była 7., a w drugiej części dystansu przesunęła się na czwartą pozycję. Świetnie popłynęła „żabką”, dzięki czemu awansowała na miejsce medalowe. Trzecią pozycję utrzymała do końca. Po złoto na dystansie 200 m w kat. SM9 sięgnęła Hiszpanka Nuria Marques Soto, a srebro zdobyła pływaczka z Chin Jialing Xu.

Pozostali reprezentanci Polski, którzy w nocy wystąpili w finałach mistrzostw świata, otarli się o podium. Czwarty w wyścigu na 50 m stylem dowolnym w kat. S8 był Michał Golus. Lepsze wyniki od naszego zawodnika uzyskali Chińczycy Haijiao Xu i Guanglong Yang oraz Meksykanin Luis Armando Andrade Guillen.

Pozycje tuż za podium zajęli także nasi grzbieciści rywalizujący w kategorii S2. Jacek Czech pokonał dystans 50 m w czasie 59:14, a o 0.14 sek. wolniejszy był Kamil Otowski. Biało-Czerwoni ukończyli zmagania na czwartej i piątej pozycji. Także ten wyścig zdominowali Chińczycy, którzy sięgnęli po złoty i srebny medal. Liankang Zou wynikiem 48.62 pobił rekord mistrzostw, a Benying Liu był od niego wolniejszy o blisko cztery sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Chilijczyk Alberto Abarza.

Po trzech dniach zmagań Polska ma na koncie trzy medale – złoto i srebro Wojciecha Makowskiego oraz brąz Pauliny Woźniak. W klasyfikacji medalowej zajmujemy 17. pozycję. Prowadzą Chińczycy z 24. krążkami.

200 m stylem zmiennym kobiet SM9
1. Nuria Marques Soto, Hiszpania 2:40.75
2. Jialing Xu, Chiny +1.44
3. Paulina Woźniak, Polska +2.21

50 m stylem dowolnym mężczyzn S8
1. Haijiao Xu, Chiny 26.87
2. Guanglong Yang, Chiny +0.39
3. Luis Armando Andrade, Meksyk +0.79
4. Michał Golus, Polska +1.38

50 m stylem grzbietowym mężczyzn S2
1. Liankang Zou, Chiny 48.62 CR
2. Benying Liu, Chiny +3.86
3. Alberto Abarza, Chile +7.70
4. Jacek Czech, Polska +10.52
5. Kamil Otowski, Polska +10.66

Inga Świetlicka963 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password