Pływanie – MŚ: Setne sekundy od medalu. Polacy „nocą” tuż za podium

II dzień pływackich mistrzostw świata osób niepełnosprawnych w Meksyku zakończył się z powodzeniem dla reprezentacji Polski! Wojciech Makowski zdobył złoty medal na 100 m stylem grzbietowym (kat. S11 – niewidomi). Natomiast o podium w sesji wieczornych startów (w środku nocy w Polsce z racji różnicy czasu) otarli się krauliści.

O 8 setnych sekundy przegrała Joanna Mendak, trzykrotna mistrzyni paraolimpijska brązowy medal w wyścigu na 100 m stylem dowolnym (kat. S13). Minimalnie lepsza od Polki była Hiszpanka Ariadna Edo Beltran, która przepłynęła dystans dwóch długości basenu w czasie 1:03.11. Złoto zdobyła Włoszka Charlotta Gilli z rezultatem 59.12, a srebro Amerykanka Rebecca Meyers – 1:01.86.

WOJCIECH MAKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA (WIDEO)!

Patryk Karliński podobnie jak pierwszego dnia mistrzostw zajął czwarte miejsce w kat. S10. Dwa dni temu na 50 m a dzisiaj na 100 m. Na mecie uzyskał czas 56.74, który był gorszy od trzeciego wyniku, Hiszpana Davida Levecqa o 0,55 sekundy. Triumfował Brazylijczyk Andre Brasil (52.60 s), a wicemistrzostwo wywalczył  jego rodak Phelipe Andrews Melo Rodrigues (53.24 s.)

Również tuż za podium na 100 m kraulem, w klasie S10 była Oliwia Jabłońska – 1:04.55. Do trzeciego miejsca, które przypadło Węgierce Biance Pap, naszej zawodniczce zabrakło 0,25 s. Złoto wywalczyła Włoszka Alessia Scortechini – 1:02.59, a srebro Chince Yi Chen -1:02.61.

Pozostali Polacy, którzy startowali w finałach uplasowali się na dalszych miejscach. Karolina Hamer na 50 m grzbietem (S8) była na 5. miejscu – 1:02.97, a Michał Golus na 6. pozycji na 100 dowolnym (S8) – 1:05.58.

Po dwóch dniach mistrzostw nasza reprezentacja ma 2 dwa medale, srebrny na 100 m stylem dowolnym i złoty na 100 m stylem grzbietowym wywalczony przez Wojciecha Makowskiego (S11).