Pływanie – MŚ: Trzy polskie medale w jednej sesji!!!

Znakomicie ułożyła się dla naszych pływaków przedostatnia sesja startów w ramach mistrzostw świata niepełnosprawnych. Biało-czerwoni, a dokładnie Oliwia Jabłońska, Patryk Karliński oraz Kamil Rzetelski, kraulem popłynęli po trzy medale. Na finiszu zawodów Meksyku reprezentacja Polski ma 9 medali!

Złotą medalistką na 400 metrów st. dowolnym (kat. S10) została Oliwia Jabłońska. Na mecie uzyskała czas 4:43.40 i z dużą przewagą nad rywalkami świętowała sukces. Drugą pozycję zajęła Meksykanka Stefanny Cristino Zapata (4:56.18), a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Węgierka Bianka Pap (4:57.13).

Chwilę przed Oliwią Jabłońską srebro zdobył Patryk Karliński, również na dystansie 400 m kraulem w kat. S10. Osiem długości basenu Polak przepłyną w czasie 4:33.10 i do zwycięzcy, Brazylijczyka Andre Brasila stracił 14 sekund (4:19.10). Na koniec emocje zagwarantował nam Kamil Rzetelski na 100 m kraulem (kat. S13). Wicemistrz świata na 50 metrów nie zawiódł na dwukrotnie dłuższym dystansie. Rzetelski finiszował trzeci z wynikiem 57.44. Drugi był Hiszpan Ivan Salguero Oteiza – 56.95. Natomiast najszybszy okazał się Białorusin Ihar Boki (52.24), który jest gwiazdą mistrzostwa świata, ponieważ zdobył 7 złotych medali!

W minionej nocy polscy pływacy nie zdobyli medali, choć trzeba podkreślić dwa czwarte miejsca, Kamila Otowskiego w kat. S2 na 200 m st. dowolnym (4:21.72) oraz Michała Golusa w kat. S8 st. motylkowym (1:04.31).

Przed ostatnimi finałami, które dzisiaj o północy rozpoczną się w Meksyku, dorobek polskiej reprezentacji to 9 medali (3 złote, 4 srebrne, 2 brązowe).