Pływanie – MŚ: Woźniak ze złotem, Rzetelski ze srebrem!

Paulina Woźniak wywalczyła swój drugi medal na pływackich mistrzostwa świata osób z niepełnosprawnościami, które rozgrywane w Meksyku! Na dystansie 100 metrów stylem klasycznym w kat. SB8 nasza rodaczka sięgnęła po złoto. Chwilę później Kamil Rzetelski zdobył srebrny krążek na 50 m stylem dowolnym w kat. S13.

Bardzo dobrą formę prezentuje w Meksyku Paulina Woźniak. Jeszcze wczoraj wieczorem czasu lokalnego (w środku nocy w Polsce) zajęła 3. miejsce w rywalizacji na 200 m stylem zmiennym, a już dzisiaj o 10:24 (tj. o 17:24 polskiego czasu) popłynęła po krążek z najcenniejszego kruszcu. Dwie długości basenu przepłynięte popularną „żabką” w czasie 1:24.97 pozwoliło Woźniak wygrać z dużą przewagą nad rywalkami. Druga na mecie Chinka Jialing Xu straciła niespełna 10 sekund do Polki – 1:34.66. Trzecia na mecie była Greczynka .

Na metę Woźniak przypłynęła jako druga za Argentynką Danielą Gimenez (1:22.61), ale organizatorzy połączyli dwie grupy startowe SB9, w której m.in. rywalizowała reprezentantka Ameryki Południowej oraz SB8, w ramach której startowała Paulina Woźniak. W efekcie czego w jednym wyścigu pływaczki walczyły o dwa komplety medali.

Kamil Rzetelski kilkanaście minut po wyścigu Woźniak wskoczył do basenu, aby walczyć na 50 m stylem dowolnym w kat. S13. Nasz kraulista do mety dopłynął drugi z czasem 25.58, co pozwoliło mu sięgnąć po srebro. Złoto wywalczył Białorusin Ihar Boki – 23.53, a brąz Hiszpan Ivan Salguero Oteiza  26.34.

Polska na półmetku mistrzostw świata ma 5 medali. Dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. Obok Pauliny Woźniak i Kamila Rzetelskiego krążki dla naszego kraju wywalczył Wojciech Makakowski.