Pływanie, PŚ: Rywalizacja w Dubaju rozpoczęta

fina_logoSzóstka Polaków wystąpi w finałach pierwszego dnia zawodów z cyklu Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25 m), które odbywają się w Dubaju. Nie powiodło się jedynie Pawłowi Furtkowi, który zajął dziewiąte miejsce w kwalifikacjach na dystansie 400 m stylem dowolnym.

Do finałów na dystansie 50 m stylem dowolnym i grzbietowym bardzo pewnie awansowała Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, dla której był to pierwszy start w sezonie zimowym. Płynąc kraulem uzyskała szósty czas kwalifikacji (25.03 s), natomiast w rywalizacji grzbiecistek zanotowała identyczny rezultat jak liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Katinka Hosszu z Węgier (27.19 s). Ostatecznie okazało się, że żadna z pozostałych zawodniczek nie była w stanie pokonać dwóch długości basenu szybciej.

W dwóch wyścigach finałowych zobaczymy również Pawła Korzeniowskiego i Konrada Czerniaka. Ten pierwszy zajął piątą lokatę w kwalifikacjach swojej koronnej konkurencji, 200 m stylem motylkowym, z czasem 1:58.05, a także był siódmy na dystansie sprinterskim. Na 50 m stylem motylkowym uzyskał piąty wynik w swojej karierze, 23.75 s. Jeszcze szybszy tej konkurencji był Czerniak, który wszedł do finałowej ósemki z czwartym czasem (23.54 s).

Podopieczny Bartosza Kizierowskiego bez problemów zakwalifikował się również do wyścigu medalowego na dystansie 100 m stylem dowolnym. Rano był trzeci (48.12 s), przegrywając tylko z Vladimirem Morozovem z Rosji (47.93 s) i Kennethem To z Australii (48.05 s). Tę samą lokatę w kwalifikacjach 100 m stylem grzbietowym zajął Radosław Kawęcki (52.24 s). Po raz kolejny rywalizację zdominowali Australijczycy: Robert Hurley i Ashley Delaney.

W najlepszej ósemce wśród żabkarzy na dystansie 50 metrów znalazł się z kolei Dawid Szulich. Zawodnik Delfina Legionowo w porannej sesji był szósty (27.92 s). Występ w finale 400 m stylem dowolnym czeka dziś natomiast Filipa Zaborowskiego, który w kwalifikacjach dał się wyprzedzić tylko czterem pływakom, uzyskując czas 3:47.08. Na dziewiątym miejscu swój występ zakończył Paweł Furtek (3:49.61). Do ósmego Gregorio Paltrinieriego z Włoch stracił niemal dwie sekundy, ale tylko raz w swojej karierze był w stanie przepłynąć ten dystans na krótkim basenie szybciej.

TRANSMISJA

KOMPLET WYNIKÓW

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password