Pływanie – Puchar Świata: Kolejne udane eliminacje biało-czerwonych!

Po wczorajszych trzech miejscach na podium biało-czerwonych na Pucharze Świata na krótkim basenie, który odbywa się w Dausze, przyszła pora na drugi i ostatni dzień zmagań, który tradycyjnie zaczął się eliminacjami. A Polacy – również tradycyjnie – poradzili sobie w nich bardzo dobrze.

Jako pierwszy na katarskiej pływalni pojawił się Filip Zaborowski, który wczoraj zajął 3. miejsce na 400 metrów stylem dowolnym. W eliminacjach dwukrotnie krótszego dystansu zajął on dziś w sumie 4. pozycję i popłynie w popołudniowym finale. Czas 1:49,54 był słabszy tylko od trzech innych – najlepszy okazał się Holender Kyle Stolk, minimalnie słabszy był jeden z głównych faworytów do wygranej Tom Shields, a trzecie miejsce w eliminacjach zajął Danill Pasynkov. Co ważne, Zaborowski po południu wystartuje jeszcze na 1500 metrów, gdzie będzie rywalizował też ze swoim kolegą z reprezentacji Wojciechem Wojdakiem.

Również 4. miejsce w eliminacjach przypadło Radosławowi Kawęckiemu. Nasz najlepszy grzbiecista ostatnich lat startował na 50 metrów i spokojnie awansował do finału z czasem 24,25. Najlepszy w eliminacjach był Białorusin Pavel Sankovich, którego Kawęcki pokonał choćby we wczorajszym finale na dwukrotnie dłuższym dystansie. Podium eliminacji uzupełnili też Christian Diener i Vladimir Morozov.