Pływanie – Rio 2016: Karolina Hamer zdyskwalifikowana po występie w finale

Poza Oliwią Jabłońską, w sesji wieczornej pływackich zmagań paraolimpijczyków startowała tylko Karolina Hamer, która na dystansie 150 metrów stylem zmiennym (klasa SM4) ukończyła wyścig na 7. miejscu, ale chwilę później została zdyskwalifikowana.

Już przed startem finału z Karoliną Hamer bardzo trudno było liczyć na to, że Polka zakręci się wokół medalowego miejsca. Wyścig eliminacyjny biało-czerwona zakończyła z czasem 3:21,26. Był to 7. czas w całej stawce, ale do najlepszej – Chinki Cheng Jiao – strata wyniosła ponad pół minuty. Zresztą różnice w całej stawce były spore, co również było widać od początku finału. Polka płynęła z tyłu stawki, a o medale walczyło właściwie 5 zawodniczek. Poza zasięgiem była wspomniana zwyciężczyni eliminacji, która – z czasem 2:49,69 pobiła rekord świata i zdecydowanie wyprzedziła Olgę Sviderską – 2:54,14. Bardzo zacięta walka o brąz skończyła się na korzyść innej Chinki – Deng Yue, która pokonała Nely Mirandę Herrerę z Meksyku i Włoszkę Arjolę Trimi. Polka ukończyła wyścig na 7. miejscu, ale kilka minut później okazało się, iż biało-czerwona została zdyskwalifikowana i nie będzie klasyfikowana.

Wyniki:

1. Cheng Jiao (Chiny) – 2:49.69
2. Olga Sviderska (Ukraina) – 2:54,14
3. Deng Yue (Chiny) – 2:57,26
4. Nely Miranda Herrera – Meksyk – 2:57, 76
5. Arjola Trimi – Włochy – 2:57,91
6. Mariia Lafina – Ukraina – 3:01,30
7. Zulfina Gabidullina (Kazachstan) – 3:25,30
Karolina Hamer – Dyskwalifikacja

Radosław Kępys485 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password