Pływanie synchroniczne – COMEN Cup – Rosjanki najlepsze w kombinacji

W pięknym portugalskim mieście Mealhada trwa COMEN Cup, znany również jako Puchar Śródziemnomorski. W pierwszym z rozgrywanych finałów, kombinacji, najlepsze okazały się zawodniczki z Rosji. 

Przypomnijmy zasady. W COMEN Cup udział biorą reprezentacje państw basenu Morza Śródziemnego, które w każdym finale zarezerwowanych mają osiem miejsc, jak i tych leżących poza nim, dla których w finałach przewidziano po cztery miejsca. Zawodniczki mają od 13 do 15 lat, więc zamiast układu technicznego, oglądamy konkurs figur.

W dzisiejszym finale kombinacji , zgodnie z oczekiwaniami, najlepiej zaprezentowały się Rosjanki.  Płynne, a jednocześnie szybkie ruchy pływaczek były idealnie zsynchronizowane, zaś precyzji wykonania  nie powstydziłyby się ich koleżanki startujące na mistrzostwach świata. Rosjanki zdecydowały się na program w latynoskim stylu, zawierającym elementy flamenco. Zachwyceni sędziowie przyznali im aż 86.3668 pkt. Na oryginalność postawiła Hiszpania, druga w klasyfikacji generalnej i najlepsza spośród krajów śródziemnomorskich. Jako podkładu muzycznego zawodniczki użyły kompilacji ze ścieżki dźwiękowej do filmów o Harrym Potterze i całkowicie podporządkowały jej swoją choreografię. Fani serii mogli wychwycić związane z nią „smaczki” subtelnie wplecione w choreografię. Obok innowacji nie zabrakło idealnego wykonania, wartego 83.4332 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęły Włoszki, ze swoim występem inspirowanym indiańską muzyką i notą 79.8332 pkt.

WYNIKI

Miejsce Kraj Nota
1 Rosja 86.3668
2 Hiszpania 83.4332
3 Włochy 79.8332
4 USA 77.7332
5 Szwajcaria 75.7668

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password