Pływanie Synchroniczne- rozdano medale w kategorii duet

W Londyńskim Aquatic Center zakończyła się rywalizacja duetów w pływaniu synchronicznym. Najlepsze w układzie dowolnym, podobnie z resztą jak w technicznym, były reprezentantki Rosji, Hiszpanii i Ukrainy. To pierwszy etap w walce o dopuszczenie do startów na Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Rosjanki Natalia Irschenko i Svetlana Romashina ponownie zaprezentowały układ „Lalki”, który pierwszy raz wykorzystały rok temu na Mistrzostwach Świata FINA w Shanghaiu. Panie wysoko punktowały za wyskoki i bliskie perfekcji wykonanie wszystkich figur. Zakończyły z notą 98.150, uzyskując łącznie za oba programy 195.950 punktów, które dały im złoty medal i pewny wyjazd za Olimpiadę.

Drugie miejsce przypadło Hiszpankom, Andrei Fuentes i Onie Carbonell. Dały pokaz szybkości i kreatywności, wykonując tango w wodzie. Trudny pod względem choreografii i figur program dał im 96.910 pkt. Razem z rezultatem z programu technicznego to 193,110 pkt., drugie miejsce oraz szansa na obronę srebrnego medalu z poprzednich Igrzysk.

Daria Iushko i Kseniya Sydorenko uzyskały za dzisiejszy występ 92.890 pkt i wyprzedziły Japonki w klasyfikacji generalnej, zdobywając brąz. Ukrainki zatańczyły do muzyki z „Alone in the dark”, która zachwyciła sędziów i publiczność, wnosząc do zawodów nową jakość. Suma punktów- 184.890.

 

W niedzielę najniżej sklasyfikowane pary będą walczyć o ostatnie przepustki na igrzyska (wystąpić mogą 24 reprezentacje).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password