Podnoszenie ciężarów – AMŚ: Dwa brązowe medale Polaków

Cztery dni trwały Akademickie Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów w meksykańskiej Meridzie. Dla naszych sztangistów najszczęśliwsze okazały się dwa ostatnie dni rywalizacji. Wówczas po brązowe medale sięgnęli Adrian Pawlicki i Przemysław Budka.

Adrian Pawlicki wywalczył swój medal w kategorii do 85 kilogramów. Reprezentant Polski wyrwał 147 kg i podrzucił 180 kg, co dało łączny wynik 327 kilogramów. Bezkonkurencyjny był Koreańczyk Yeonhak Jang, który wygrał z dużą przewagą zarówno rwanie jak i podrzut. W wieloboju sztangista z Korei Południowej uzyskał 344 kilogramy. Srebro zdobył Amerykanin James Tatum, który wygrał z Pawlickim tylko o 2 kilogramy.

W kategorii +105 kilogramów z brązowego medalu cieszył się Przemysław Budka. Polak wyrwał 168 kilogramów co dało mu na półmetku rywalizacji 3. lokatę. W podrzucie Budka osiągnął drugi wynik – 210 kilogramów. Łączny rezultat 378 kilogramów dał naszemu zawodnikowi brązowy medal. Zawody wygrał dopiero piąty po pierwszej części zawodów Koreańczyk Jaesang Lee. Srebro zdobył jego rodak Wooman Hwang, który przegrał złoto tylko do 1 kilogram.

O podium otarł się Damian Sikorski, który w kat. do 77 kilogramów zajął 4. miejsce z 2 kilogramami straty do Kanadyjczyka Alexa Bellemarre. Złoto zdobył Chińczyk Jian Tang, który aż o 25 kilogramów wyprzedził drugiego Amerykanina Angelo Bianco.

Gorzej radziły sobie panie. Na 6. miejscu zmagania zakończyły Zuzanna Majewska (kat. +75 kg) i Katarzyna Felledyn (kat. 53 kg), jednak nie zdołały sobie wyprzedzić żadnych rywalek. Katarzyna Kraska zajęła 7. miejsce w kategorii do 58 kilogramów. W kategorii do 63 kilogramów odpowiednio 8. i 9. pozycje zajęły Monika Dzienis i Aleksandra Michalska.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password