Podnoszenie ciężarów: Arek Michalski z brązem ME w kat. 105kg!

Wyjątkowo szczęśliwie dla polskiego ciężarowca ułożył się konkurs w kat. 105kg mężczyzn podczas ME w Splicie. Michalski z wynikiem 387kg w dwuboju stanął na trzecim stopniu podium.

Należy dodać, że Arkadiusz Michalski z powodu kontuzji nie mógł przygotować się do zawodów „na sto procent”. W rwaniu nasz zawodnik zaliczył tylko pierwszą próbę na 170kg i po pierwszym boju plasował się na 6.miejscu. Taki sam ciężar wyrwał drugi z polskich ciężarowców – Przemysław Budek. Z rywalizacji odpadł jeden z faworytów David Bedżanin (Rosja), który spalił trzy podejścia. Prowadził główny pretendent do złota – wicemistrz olimpijski Simon Martirosjan (Armenia). Liderowi, także udała się tylko jedna próba – na 184kg.

W podrzucie dzięki dobremu układowi przed Michalskim otworzyła się szansa na medal. Po zaliczeniu 210kg, nasz sztangista podszedł do sztangi „na brąz”, ważącej 217kg. Niestety ta próba została spalona po docisku prawej ręki, ale ostatnia poprawka została zaliczona i Polak z wynikiem 387kg mógł cieszyć się z medalu. Srebro dla Bułgara Wasila Gospodinowa – 397kg. Mistrzem Europy bez najmniejszych problemów został Ormianin Simon Martirosjan – 414kg. Z kolei Przemysław Budek w podrzucie uzyskał 201kg i ostatecznie był 9. w dwuboju

Przed rokiem, podczas ME w Forde Michalski, aby zdobyć srebro musiał uzyskać 403kg. Dzisiejszy rezultat Polaka nie dałby mu wtedy miejsca nawet w pierwszej „6”. Na igrzyskach w Rio 2016 wynik 387kg pozwoliłby na zaledwie 12.pozycję.