Podnoszenie ciężarów: Dyskwalifikacja Ilji Iljina! Kołecki ze złotem, Zieliński z brązem!

Fala wpadek dopingowych i 9. w Londynie Tomasz Zieliński prawdopodobnie dostanie brązowy medal. Złoto igrzysk w Pekinie powinien dostać Szymon Kołecki. Wszystko to przez dyskwalifikacje Kazacha Ilji Iljina, o czym mówiono już wcześniej.

Z powodu stosowania niedozwolonych środków aż 2 złote medale straci Ilja Iljin. Sztangista z Kazachstanu zdobył złote medale na igrzyskach w Pekinie i w Londynie. Z dyskwalifikacji Iljina skorzystają Polacy Szymon Kołecki i Tomasz Zieliński. Pierwszy z nich w Pekinie w kategorii do 94 kilogramów musiał uznać wyższość Kazacha. Jednak Kołecki nie cieszy się jeszcze z tytułu mistrza olimpijskiego, gdyż jeszcze nie dostał on medalu. Ilja Iljin ma prawo odwołał się od decyzji MKOl.

Na igrzyskach w Londynie Tomasz Zieliński został sklasyfikowany dopiero na 9. miejscu. Mimo to zawodnik, który z powodu stosowania nandrolonu nie wystartował w Rio dostanie brązowy medal. Oprócz Iljina zdyskwalifikowani zostali srebrny medalista Rosjanin Aleksandr Iwanow, brązowy medalista Anatoli Ciricu z Mołdawii oraz Rosjanin Diemanow, Azer Zairow i Kazach Oszetow.

Złoty medal w kategorii do 94 kilogramów zdobędzie Saeid Mohammadpour z Iranu, a srebro trafi do Koreańczyka Kima Min-jae.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password