Podnoszenie ciężarów: Marcin Dołęga blisko medalu igrzysk w Pekinie


Marcin Dołęga może zostać brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Pekinie w kategorii do 105 kilogramów. Pierwotnie brązowy medalista Rosjanin Dmitrij Łapikow został przyłapany na dopingu. 

Polski sztangista podczas igrzysk olimpijskich w 2008 roku w Pekinie w kategorii do 105 kilogramów zajął 4. miejsce z wynikiem 420 kilogramów. Taki sam wynik uzyskał Dmitrij Łapikow, który od Dołęgi był lżejszy o 0,07 kilograma. Marcin Dołęga aktualnie jest zawieszony do 15 października za stosowanie pochodnej nandrolonu.

Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) ujawniła 11 nazwisk sportowców, którzy podczas igrzysk w 2008 roku byli pod wpływem niedozwolonych środków. Wśród nich byli reprezentanci Rosji (także Łapikow), Chin (złote medalistki igrzysk Xiexia Chen, Chunhong Liu i Lei Cao), Białorusi, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Ukrainy.

Wcześniej inny, bo złoty medal w kategorii do 94 kilogramów dostał Szymon Kołecki. Brąz został przyznany startującemu wówczas dla Gruzji Arsenowi Kasabijewowi, który obecnie reprezentuje Polskę. Powodem tego jest dyskwalifikacja Ilji Iljina, który wówczas był najlepszy.Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password