Podnoszenie ciężarów – MŚ: Ubywa rywal dla Kasabijewa

Irański ciężarowiec kategorii superciężkiej Behdad Salimi nie wystartuje na rozpoczynających się w piątek mistrzostwach świata w Houston. Powodem absencji jest poważna kontuzja, której doznał sportowiec na treningu przed mistrzostwami.

Salimi na treningu już w USA doznał zerwania przedniego więzadła krzyżowego i czeka go operacja i co najmniej czteromiesięczna przerw w startach. W opinii lekarzy bedzie w stanie wystartować na igrzyskach olimpijskich w Rio i bronić tytułu mistrzowskiego zdobytego w Londynie. Irańczyk ma w dorobku ponadto dwa tytuły mistrza wiata, rok temu na czempionacie globu zdobył srebro. Był jednym z najpoważniejszych faworytów kategorii ponad 105 kg w nadchodzącej imprezie w Houston. W ten sposób Arsenowi Kasabijewowi, który będzie w Houston reprezentował Polskę w tej kategorii,  ubył bardzo poważny rywal.

To już drugie bardzo poważne osłabienie irańskiej reprezentacji. Wcześniej kontuzja wyeliminowała ze startu w imprezie Saeid Mohammadpourkarkaragh, rywalizującego w kategorii do 94 kg.

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password