Podnoszenie ciężarów – MŚ: Zwarycz ze srebrem!

Krzysztof Zwarycz zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii -85 kg. To pierwszy medal polskiej reprezentacji w Anaheim.

Embed from Getty Images

Nasz reprezentant do Anaheim przyjechał z trzecim wynikiem zgłoszenia i zdecydowanie miał apetyt na medal tegorocznego czempionatu. Po rwaniu na miejsca na podium jednak nie było, bowiem Polak zaliczył dwa udane podejścia i z rezultatem 162 kg plasował się na czwartej pozycji z dokładnie takim samym jak Włoch Antonino Pizolatto.

Zwarycz zaatakował w swojej koronnej konkurencji, podrzucie. Nasz sztangista, który za kilka dni skończy 27 lat najpierw rozprawił się ze sztangą ważącą 194 kg, a następnie do swojego dorobku dorzucił jeszcze trzy kilogramy. Pewny medalu Polak w trzecim podejściu nawet nie próbował już podnosić 202 kg. Początkowo wydawało się, że łączny wynik 359 kg w dwuboju da Zwaryczowi brązowy medal, ale dość sensacyjnie żadnego podejścia w podrzucie nie zaliczył główny faworyt, Irańczyk Kianoush Rostami i Polak mógł cieszyć się ze srebra.

Złoty medal wywalczył Chilijczyk Arley Mendez Perez (378 kg), a na najniższym stopniu podium stanął Pizolatto.

Wyniki:
1. Arley Mendez Perez (Chile) 378 kg
2. Krzysztof Zwarycz 359 kg
3. Antonino Pizolatto (Włochy) 358 kg
4. Dongju Yu (Korea Południowa) 352 kg
5. Revaz Davitadze (Gruzja) 351 kg
6. Romain Imadoucene (Francja) 349 kg
7. Ali Miri (Iran) 348 kg
8. Tom Schwarzbach (Niemcy) 341 kg

Mateusz Górecki2020 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password