Podnoszenie ciężarów – MŚ: Zwarycz ze srebrem!

Krzysztof Zwarycz zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii -85 kg. To pierwszy medal polskiej reprezentacji w Anaheim.

Embed from Getty Images

Nasz reprezentant do Anaheim przyjechał z trzecim wynikiem zgłoszenia i zdecydowanie miał apetyt na medal tegorocznego czempionatu. Po rwaniu na miejsca na podium jednak nie było, bowiem Polak zaliczył dwa udane podejścia i z rezultatem 162 kg plasował się na czwartej pozycji z dokładnie takim samym jak Włoch Antonino Pizolatto.

Zwarycz zaatakował w swojej koronnej konkurencji, podrzucie. Nasz sztangista, który za kilka dni skończy 27 lat najpierw rozprawił się ze sztangą ważącą 194 kg, a następnie do swojego dorobku dorzucił jeszcze trzy kilogramy. Pewny medalu Polak w trzecim podejściu nawet nie próbował już podnosić 202 kg. Początkowo wydawało się, że łączny wynik 359 kg w dwuboju da Zwaryczowi brązowy medal, ale dość sensacyjnie żadnego podejścia w podrzucie nie zaliczył główny faworyt, Irańczyk Kianoush Rostami i Polak mógł cieszyć się ze srebra.

Złoty medal wywalczył Chilijczyk Arley Mendez Perez (378 kg), a na najniższym stopniu podium stanął Pizolatto.