Podnoszenie ciężarów: Samoa z pierwszym medalem olimpijskim

Weryfikacja wyników rywalizacji w podnoszeniu ciężarów podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008) przyniosła nie tylko dwa medale dla reprezentacji Polski (więcej TUTAJ), ale także historyczny, pierwszy medal olimpijski dla reprezentacji Samoa.

Po dyskwalifikacji za doping Ukrainki Olgi Korobki oraz Kazaszki Marii Grabowieckiej, które pierwotnie w olimpijskiej rywalizacji w kategorii +75 kg zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, na drugi stopień podium wskoczyła Samoanka Ele Opeloge. Tym samym sztangistka, która podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Pekinie była chorążym swojego kraju, została pierwszą medalistką olimpijską w historii Samoa.

Brązowy medal powędruje do Nigeryjki Mariam Usman, która początkowo została sklasyfikowana na piątej lokacie. Tytuł mistrzowski wywalczyła Koreanka Mi-ran Jang.

Reprezentacja Samoa na igrzyskach olimpijskich występowała do tej pory dziewięciokrotnie, zawsze podczas letniej odsłony najważniejszych zawodów czterolecia.

Mateusz Górecki1997 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password