Podsumowanie badmintonowego tygodnia

Dziś zakończyły się dwa duże turnieje seniorskie i jeden juniorski. My cieszymy się ze znakomitego występu Adama Cwaliny w deblu w Belgii oraz sukcesów naszych juniorów na Litwie.

Największy turniej badmintonowy w tym tygodniu odbywał się z Chinach. Li Ning China Masters należał do wysokiej kategorii Super Series, ale startowali w nim w zasadzie jedynie Azjaci i nieliczni Duńczycy. Naszych reprezentantów w Chinach nie oglądaliśmy. W turnieju dominowali oczywiście Chińczycy, którzy wygrali wszystkie konkurencje. Obyło się w zasadzie bez niespodzianek – triumfowali zawodnicy rozstawieni z numerem 1., najwyżej notowani w rankingu BWF. Jedynie w męskim deblu Japończycy Endo/Hayakawa oddali pola w finale mało szerszej publiczności znanej parze  Biao Chai/Nan Zhang. Zwycięstwa w singlach zanotowali Long Chen i Yihan Wang, w mikście znani nam doskonale Chen Xu i Jin Ma, zaś w kobiecej grze podwójnej Yixin Bao i Qianxin Zhong.


Dziś także zakończył się turniej Yonex Belgian International (kategoria International challenge). My cieszyliśmy się z bardzo dobrego występu Adama Cwaliny, który w Leuven grał z nowym partnerem Holendrem Koenem Ridderem.  O poszczególnych występach naszego zawodnika pisaliśmy już wcześniej. Dziś holendersko-polska para w finale bez problemów wygrała 2:0 (21:18; 21:17) z deblem brytyjskim: Marcus Ellis i Paul van Rietvelde.

Wyniki pozostałych finałów Belgian International:

Singiel kobiet: Karin Schnaase (Niemcy) – Sashina Vigne -Waran (Francja) 1:2 (21:15, 22:24, 9:17) (krecz Niemki)

Singiel mężczyzn: Andre Kurniawan Tedjono (Indonezja) – Dicky Palyama (Holandia) 2:1 (17:21, 21:8; 21:13)

Debel kobiet:  J. Goliszewski/J. Maulendijks (Niemcy) – S. Piek/I. Tabeling (Holandia) 0:2 (22:24; 18:21)

Mikst: Ch.Landridge/H. Olver (Anglia) – M. Ellis/G. White (Anglia) 1:2 (21:9; 10:21; 17:21)


Na Litwie rozgrywany był turniej YONEX Lithuanian  JUNIOR 2012. Bardzo dobrze w kategorii U19 zaprezentowali się polscy badmintoniści. Krzysztof Jakowczuk wygrał turniej singlowy, pokonując w finale Słowaka Davida Baluche 21:19, 21:11.  Maciej Dąbrowski dotarł do półfinału przegrywając na tym poziomie właśnie ze Słoweńcem. Polacy triumfowali także w grze mieszanej. Maciej Dąbrowski i Maria Taraszkiewicz w zaciętej finałowej grze pokonali inną polską parę Dominika Ziętka i Aleksandrę Tataj 21:18, 10:21, 21:13. Do półfinału debla dotarli Mateusz Biernacki i Aleksander Jabłoński, tam jednak na początku drugiego seta skreczowali w pojedynku ze Słowakami Dratvą i Kaselą. Miejmy nadzieję, że wkrótce te sukcesy juniorskie przełożą się na dobre wyniki w kategorii dorosłej.


W następnym tygodniu odbędą się turnieje YONEX Open Japan w Tokio (Super Series) i Kharkov International (International Challenge).

 

Bartosz Szafran4867 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password