Polacy przegrywają w Ergo Arenie

Polscy szczypiorniści przegrali z Niemcami 26:28 w meczu towarzyskim rozgrywanym w leżącej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie.

Pierwsza połowa meczu toczyła się według scenariusz „punkt za punkt”, czasami którejś drużynie udało się odskoczyć na dwupunktowe prowadzenie, jednak po chwili przewaga ta była niwelowana przez rywala. Drugą połowę zdominowali Niemcy, którzy w pewnym momencie zdobyli trzy punkty przewagi i utrzymywali je aż do stanu 21:18, kiedy to Polacy strzelili trzy bramki i doprowadzili do wyrównania. Na piętnaście sekund przed końcem meczu przy jednobramkowym czas wziął trener Bogdan Wenta. Biało-Czerwonym nie pomogło nawet wycofanie bramkarza – Niemcy zdołali jeszcze oddać strzał na pustą bramkę i ostatecznie wygrali 28:26.

Był to ostatni sprawdzian Polaków przed wylotem na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się w ten weekend w hiszpańskim Alicante. W Wielki Piątek Biało-Czerwoni zainaugurują turniej meczem z Algierią. Relacja na żywo z tego spotkania na naszym serwisie – początek o 17:15.