Polish Open wkracza w decydującą fazę

W podwrocławskiej Ślęzy turnieje główne badmintonowych zawodów Polish Open należących do kategorii International Challenge wkraczają w decydującą fazę. Dziś będziemy mogli obserwować rywalizację w ćwierćfinałach (do tej fazy dotarło jedenastu naszych reprezentantów) i półfinałach (czworo Polaków: Adam Cwalina i Michał Łogosz, Jacek Kolumbajew i Paweł Prądziński, Wojciech Szkudlarczyk i Agnieszka Wojtkowska, Mateusz Świerczyński i Magdalena Witek oraz Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba.

Ćwierćfinały:

O godzinie 10:00 na czterech kortach rozpoczęły się ćwierćfinały miksta. Już na początku mogliśmy więc zobaczyć w akcji aż szóstkę naszych reprezentantów. Na korcie głównym Wojciech Szkudlarczyk i Agnieszka Wojtkowska niestety ulegli parze z Ukrainy: Valeriy Atraschenkov/Anna Kobceva 0:2 (9:21, 11:21). Na korcie nr 5 obserwowaliśmy rywalizację pomiędzy dwiema polskimi parami. Mateusz Świerczyński i Magdalena Witek nie mieli większych szans z naszą najlepsza mikstową parą. Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba wygrali mecz 2:0, w obu setach pozwalając zdobyć swoim przeciwnikom po 13 punktów i to oni zagrają w półfinale z parą z Anglii – Ben Stawski/Lauren Smith.

Na korcie nr 5 Przemysław Wacha mierzył się w ćwierćfinale singla z Rosjaninem Vladimirem Ivanovem. Polak rozstawiony w turnieju z numerem drugim  przegrał wyraźnie 0:2. Co prawda w pierwszym secie Wacha prowadził już 7:2, 15:12, jednak zawsze Ivanov skutecznie potrafił doścignąć naszego reprezentanta. Od stanu 15:12 Rosjanin zdobył pięć punktów z rzędu i utrzymał przewagę do samego końca, wygrywając partię 21:18. W drugim secie przewaga przeciwnika Polaka nie podlegała już żadnej dyskusji. Ivanov prowadził od samego początku, oddając naszemu zawodnikowi zaledwie osiem punktów. Przemysław Wacha – Vladimir Ivanov 0:2 (18:21, 8:21)

Następnie na korcie głównym Adam Cwalina i Michał Łogosz grali mecz z angielską parą: Chris Langridge/Peter Mills – w ćwierćfinale debla mężczyzn. Pierwszy set był wyrównany do stanu 12:12. Wtedy polskiej parze udało się odskoczyć na pięć punktów i wygrać całą partię do 16. W drugiej odsłonie rozstawieni z „jedynką” Polacy również pozwolili swoim rywalom na walkę tylko do momentu, kiedy na tablicy wyników pojawił się remis 11:11. Wtedy zdobyli osiem punktów z rzędu i wygrali seta do 13. Adam Cwalina/Michał Łogosz – Chris Langridge/Peter Mills 2:0 (21:16, 21:13)

Zakończyło się ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe z udziałem Polaków. Na korcie nr 4 walczyli ze sobą w meczu deblowym Jacek Kolumbajew i Paweł Prądziński oraz Rosjanie: pogromca Przemysława Wachy w singlu – Vladimir Ivanov i Ivan Sozonov. Rywale nie dali Polakom żadnych szans, wygrywając w 17 minut 2:0 (21:7, 21:10).

Półfinały:

Na korcie nr 3 o godzinie 17:00 miała pojawić się polska para mieszana, rozstawiona z numerem drugim – Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba. Oddali jednak mecz z angielską dwójką: Ben Stawski/Lauren Smith walkowerem.

Ostatnimi reprezentantami Polski, którzy dziś pojawili się w hali pod Wrocławiem byli nasi debliści: Adam Cwalina i Michał Łogosz. Spotkanie z holenderską parą Ruud Bosch/Koen Ridder było tak na prawdę dla rozstawionych z numerem „1” Polaków kolejnym przetarciem przed finałem. Pierwszy set ułożył się dla nich pomyślnie. Prowadzili od samego początku, sukcesywnie zwiększając przewagę, ostatecznie wygrywając partię do 13. Drugi set to także dominacja naszych zawodników i kolejne zwycięstwo do 13 punktów. W finałowym meczu, który zostanie rozegrany jutro, jako ostatni mecz turnieju, zmierzą się z rosyjską parą Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov. Miejmy nadzieję, że tym razem Ivanov nie będzie w stanie ograć naszych reprezentantów.

Półfinały singla mężczyzn:

Pablo Abian (Hiszpania) – Dmytro Zavadsky (Ukraina)    0:2 (15:21, 17:21)

Jen Hao Hsu (Tajwan) – Vladimir Ivanov (Rosja)    2:0 (21:6, 21:12)

Półfinały singla kobiet:

Ai Goto (Japonia) – Susan Egelstaff (Szkocja)    2:0 (21:12, 21:13)

Anastasia Prokopenko (Rosja) – Neslihan Yigit (Turcja)    0:2 (17:21, 17:21)

Półfinały debla mężczyzn:

Adam Cwalina/Michał Łogosz (Polska) – Ruud Bosch/Koen Ridder (Holandia)    2:0 (21:13, 21:13)

Jorrit de Ruiter/Dave Khodabux (Holandia) – Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov (Rosja)    0:2 (10:21, 16:21)

Półfinały debla kobiet:

Mariana Agathangelou/Heather Olver (Anglia) – Iris Wang/Rena Wang (USA)    2:0 (21:15, 21:19)

Eva Lee/Paula Lynn Obanana (USA) – Nicole Grether/Charmaine Reid (Kanada)    2:0 (21:18, 21:19)

Półfinały miksta:

Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba (Polska) Ben Stawski/Lauren Smith (Anglia)    walkower

Nathan Robertson/Jenny Wallwork (Anglia) –  Valeriy Atraschenkov/Anna Kobceva (Ukraina)   2:0 (21:15, 21:13)

Jutro od 10:00 spotkania finałowe. O wszystkich jutrzejszych meczach będzie można oczywiście przeczytać, na bieżąco, na naszym portalu!