Polki remisują na koniec

W ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy piłkarek Polki zremisowały 1:1 z Rosjankami. Mimo, że mecz grany był o przysłowiową „pietruszkę” – punkt wywalczony na ciężkim terenie możemy uważać za dobre rokowanie na przyszłość.

Mecz w Chimikach dobrze rozpoczęły Polki. Po dobrej grze w 45. minucie spotkania bramkę zdobyła Patrycja Balcerzak. Przez dłuższą część drugiej odsłony spotkania wydawało się, że biało-czerwone będą w stanie wywieźć nawet 3 punkty z wyjazdowego meczu ze „Sborną”. Jednak bramką w 73. minucie na ziemie sprowadziła nas Nielli Korowkina, która wyrównała stan spotkania. Taki rezultat utrzymał się końca, a Polki i Rosjanki podzieliły się punktami. W kontekście kwalifikacji do ME wynik tego spotkania nie miał jednak żadnego znaczenia. Nasze reprezentantki straciły szanse na awans już w poprzedniej kolejce. Rosjanki natomiast były już pewne, że w październiku zagrają w barażu. Z naszej grupy bezpośrednio na mistrzostwa „Starego Kontynentu” awansowały – rzecz jasna – Włoszki.