Polki zadebiutowały w DMŚ w golfie

Wczoraj w Antalyi, a dokładnie w Gloria Golf Club w miejscowości Belek rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Świata Amatorów w golfie. Po raz pierwszy w tej imprezie startują reprezentantki Polski.

golffBiało-czerwone w składzie Katarzyna Selwent, Martyna Mierzwa i Natasia Kossacky jak na razie nie spisują się najlepiej. Polki po pierwszym dniu rywalizacji zajmują 47 miejsce z sumą 159 uderzeń. Z naszych pań najlepiej zaprezentowała się Mistrzyni Polski Mierzwa, przechodząc pole w 77 uderzeniach. Selwent i Mierzwa zanotowały po 82 uderzenia.

– Jestem zadowolony z gry dziewczyn, bo dzisiejsze warunki były bardzo ciężkie. Temperatura sięgająca 35 stopni, żar z nieba i gęste powietrze… Pole długie, ale przyjazne, o ile gra się prosto na fairway’e, bo z boków czekają drzewa i solidne rough’y. Jutro gramy o ósmej rano, zawodniczki są dobrze nastawione, więc będzie tylko lepiej – komentował Filip Naglak, drugi trener kadry narodowej w rozmowie z Polskim Związkiem Golfa.

Na prowadzeniu po pierwszej rundzie są Szwedki (141 uderzeń), za nimi zawodniczki z Łotwy (142) oraz Kanadyjki, Hiszpanki, Czeszki, Japonki i Nowozelandki, które zajmują ex aequo trzecie miejsce.

W Drużynowych Mistrzostwach Świata biorą udział 53 kobiece drużyny. Tytułu wywalczonego przed dwoma laty broni Korea Południowa.

źródło: Polski Związek Golfa

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password