Polscy bohaterowie tygodnia: 23-29 listopada

Kolejny sportowy tydzień nie obfitował w bardzo wiele spektakularnych sukcesów polskich sportowców, ale na pewno bohaterowie, których umieściliśmy w naszym tradycyjnym cyklu zasługują na wielkie brawa i doping ze strony wszystkich kibiców podczas swoich kolejnych startów. Kto w tym tygodniu zaskoczył nas pozytywną formą sportową?

1. Polskie szczypiornistki – nie powinniśmy może chwalić dnia, skoro słońce nawet jeszcze nie wzeszło nad horyzont, ale forma przed Mistrzostwami Świata rośnie i liczymy, ze nasze panie również po turnieju będą zajmować zaszczytne pierwsze miejsce w naszym rankingu. Najpierw fantastyczna wygrana z Niemkami (31:30), a potem pierwsze zwycięstwo w historii z reprezentacją Czarnogóry (28:26) sprawiają, że nie wydaje się niemożliwe powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat, gdy „Aniołki Rasmussena” wracały z miejscem tuż za podium.

2. Sebastian Wiktorzak, Konrad Kozłowski, Kamil Mroczkowski
– młodzi pięściarze jako jedyni dali nam powody do radości, gdy w ubiegłym tygodniu zdobywali medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Kołobrzegu. Szkoda, że skończyło się tylko na brązowych krążkach, bo na pewno chociaż jeden z wymienionych zawodników miał szansę na więcej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Kozłowski, który w ćwierćfinale i półfinale stoczył dwie walki w pełnym wymiarze czasowym.

3. Polscy badmintoniści –
w tym tygodniu nasi specjaliści od badmintona rywalizowali w Welsh International. Adam Cwalina i Przemysław Wacha przegrali dopiero w finale. W trzech z pięciu pojedynków Polacy nie tracili seta, a mowa tu o starciach z solidnymi brytyjskimi parami. Także Adam Dziółko radził sobie bardzo dzielnie, kończąc swój występ przegranym finałem. To jeden z najlepszych wyników tego singlisty w karierze.

4. Wojciech Chmielewski
– młody Polak zasługuje na słowa uznania. Po pierwsze dlatego, iż starty inauguracyjne w Pucharze Świata saneczkarzy nigdy nie są łatwe, a 20-latek wykonał w niedzielę bardzo dobrą robotę, pokonując między innymi doświadczonego Macieja Kurowskiego. Po drugie, 15. miejsce po pierwszym przejeździe, a 20.w końcowym rozrachunku daje naprawdę duże nadzieje na przyszłość.

5. Polskie piłkarki –
kwalifikacje Mistrzostw Europy toczą się w najlepsze i choć było to bardzo spodziewane zwycięstwo, to trzeba przyznać, że rezultat 3:1 może zadowolić. Do rewelacji jeszcze daleko, ale polskie piłkarki awansowały na trzecie miejsce i można liczyć, że na tym nie poprzestaną, bo walki odmówić im nie można.

 

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password