Polscy dyskobole na podium w Estonii

Piotr Małachowski i Robert Urbanek uplasowali się na trzecim miejscu w drużynowym konkursie rzutu dyskiem. Zawody zostały rozegrane w estońskiej miejscowości – Kose.

W nietypowym konkursie rzutu dyskiem zwyciężyli Erik Cadee (Holandia) i Daniel Stahl (Niemcy). Najlepszy duet zawodów w Kose reprezentował barwy Europy. W klasyfikacji końcowej uzyskali oni łącznie 124,04m. Na drugim miejscu uplasowali się lekkoatleci z Estonii (Gerd Kanter i Aleksander Tammert) – 123,60m. Podium uzupełnili – Piotr Malachowski i Robert Urbanek. Polacy w swoich najlepszych rzutach uzyskali w sumie 121,81m.

Najdłuższy rzut w konkursie zanotował Gerd Kanter. Brązowy medalista tegorocznych Igrzysk Olimpijskich posłał dysk na odległość 64,62m. Na kolejnych miejscach uplasowali się Erik Cadee (63,79m), Ehsan Hadadi (Iran) – 61,58 i Piotr Małachowski (61,27m). Robert Urbanek zakończył zawody z szóstym rezultatem – 60,54m.