Polska drużyna z brązem!

W rosyjskim Czelabińsku trwa ostatni dzień Mistrzostw Europy w judo. Dziś odbywają się zawody drużynowe kobiet i mężczyzn. Świetną formę ze startów indywidualnych potwierdzili panowie zdobywająć brązowy krążek!

Polacy rozpoczęli rywalizację od pojedynku z Ukraińcami. Mecz był bardzo emocjonujący i rozstrzygnął się dopiero w ostatniej walce. Polacy objęli prowadzenie 2:0 – po zwycięstwach Pawła Zagrodnika i Krzysztofa Wiłkomirskiego. Później jednak swoją walkę przegrał Łukasz Błach, a Robert Krawczyk uległ człowiekowi, który już do końca życia będzie mu się śnił po nocach – Romanowi Gontyukowi – przegrywając w dogrywce przez waza-ari. O wszystkim miała zadecydować walka naszego brązowego medalisty Mistrzostw Europy z wczoraj – Januszowi Wojnarowiczowi. Ten nie zawiódł i dał Polakom awans do półfinału. W nim nie mieliśmy żadnych szans. W starciu z gospodarzami nasi reprezentanci nie wygrali nawet walki. Najbliżej zwycięstwa był Krzysztof Węglarz, który zastąpił Krawczyka. Przegrał jednak ze swoim rywalem po dogrywce. Poległ także Wojnarowicz, który – podobnie jak wczoraj – uległ Alexandrowi Mikhaylinowi. W starciu o brązowy medal Polacy zmierzyli się z Brytyjczykami. Jako pierwsi na tatami wyszli Paweł Zagrodnik i Ashley McKenzie. Polak już na początku pojedynku wykonał akcję na waza-ari. W koejnych minutach Zagrodnik nie skusił się na atakowanie przeciwnika, dzięki czemu „dowiózł” zwycięstwo do końca. Równie dobrze spisał się Krzysztof Wiłkomirski przed czasem pokonując Daniela Williamsa. Zwycięską passę przerwał Łukasz Błach. W starciu z Euanem Butonem żadnej ze stron nie udało się wykonać punktowanej akcji. O końcowym triumfie Brytyjczyka zadecydowało wskazanie sędziów. Robert Krawczyk bardzo szybko rzucił Matthew Pusseya na ippon gwarantując biało-czerownym brązowy medal. Formalnością była ostatnia walka w której Janusz Wojnarowicz pokonał Christophera Sherringotna. Brązowy medalista zmagań indywidualnych zwyciężył dzięki  karze shido dla rywala. Polska – Wielka Brytania 4:1!!!! W pojedynku o złoto Gruzja pokonała Rosję 3:2.

W rywalizacji pań na starcie pojawiło się sześć ekip. Wśród nich nie było reprezentantek Polski. W pojedynku o złoto zmierzą się ze sobą Francuzki i Rosjanki. Te pierwsze w drodze do finału musiały pokonać tylko Ukrainki (w ćwierćfinale Trójkolorowe miały wolny los). Nie miały z tym żadnego problemu – nie przegrały nawet walki. Rosjanki stoczyły dwa starcia. W ćwierćfinale odprawiły Turczynki, wygrywając do zera. W kolejnym pojedynku, w minimalnym stosunku – 3:2 pokonały Niemki..W finale Rosjanki uporały się z Francuzkami. Brązowe medale powędrowały do Niemek i Turczynek.

Wyniki 4. dnia Mistrzostw Europy w judo:

Zawody drużynowe – mężczyźni:

1.Gruzja

2.Rosja

3.Polska

3.Ukraina

Zawody drużynowe – kobiety:

1.Rosja

2.Francja

3.Niemcy

3.Turcja

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password