Polska prowadzi z Estonią

Polscy tenisiści prowadzą 2:0 z Estonią po pierwszym dniu pojedynku drugiej rundy Grupy II strefy Euroafrykańskiej.

W Wielki Piątek na kort w hali OSiR w Innowrocławiu wyszli Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz.

W pierwszym pojedynku Kubot pewnie w trzech setach pokonał Wladimira Ivanova 6:3, 6:2, 6:2 i Polska zdobyła pierwszy punkt.

Drugi mecz miał i był bardziej wyrównany. Jerzy Janowicz pokonał 3:1 Jurgena Zoppa, który według niektórych analiz był nawet faworytem tego pojedynku.

Pierwsze dwa sety rozstrzygnęły się w tie-breakach. W obu lepszy był Polak. Trzecia partia to zwycięstwo Estończyka 3:6. Ostatni set to jednak koncert gry Janowicza i pewne zwycięstwo 6:1.

Po pierwszym dniu nasi tenisiści prowadzą już 2:0 i do awansu do kolejnej rundy wystarczy jedna wygrana, którą najprawdopodobniej zagwarantują nam w Wielką Sobotę debliści – Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Wynik na żywo z tego spotkania od godziny 17 tutaj.